טיול מאורגן לגיאורגיה

במרחק של שעתיים וחצי טיסה מישראל שוכנת לה אחת פנינה תיירותית לחובבי נופים, טרקים ותרבויות. גיאורגיה נמצאת מזה מספר שנים על מפת התיירות הישראלית, ולא בכדי. יש הנוסעים לצד השני של העולם בכדי לטפס על פסגות מושלגות, לבקר בקתדרלות אדירות ומנזרים חצובים בסלע, להנות מנחלים המפכים היישר מקרחונים ומנהרות אדירים, להנות מטיול ג'יפים ומרכיבה על סוסים, לאכול מאכלים אקזוטיים ולשתות יין משובח, ולהנות מתרבות שונה עם היסטוריה עשירה.
ויש הנוסעים לגיאורגיה.

טיול מאורגן לגיאורגיה- כנסיות אבן, כפרים נידחים, הרים נישאים ושלווה אמיתית

טיול מאורגן לגיאורגיה- כנסיות אבן, כפרים נידחים, הרים נישאים ושלווה אמיתית

טיול מאורגן לגיאורגיה ייצא בדרך כלל בין תחילת יוני עד סוף ספטמבר. ניתן לנסוע גם בעונות אחרות, אולם אז האיזורים ההרריים, שהם כנראה המרשימים ביותר בגיאורגיה, יהיו בלתי נגישים עקב הקור הרב והשלג. האיזורים המומלצים ביותר הינם עיר הבירה טביליסי, מצחטה, האיזורים ההרריים של קזבגי וסוונטי באיזור הקווקז הגבוה, וחבל היין של קאחטי (כולל מנזרי דויד גארג'ה). כמובן שניתן לשלב גם ביקורים באתרים נוספים כגון באטומי (עיירת נופש לחופי הים השחור), בורג'ומי (ובה מעיין של מים מוגזים טבעיים ופארקים ושמורות טבע יפות), וארדזיה (עם מתחם המערות המרשים), קוטאיסי, טלאווי, וגם גורי- עירו של הבן המפורסם ביותר של גיאורגיה- יוזף סטאלין (שם נמצא גם מוזיאון מרשים לזכרו).

טבילסי– בירתה של גיאורגיה ומקום התחלתו של כל טיול מאורגן לגיאורגיה. העיר משלבת קתדרלות עתיקות לצד מסעדות ובתי קפה נעימים, וכל זה על רקע הנהר החוצה אותה לשניים ומהווה תפאורה מושלמת לנוף העירוני. מומלץ לבקר בשוק הפשפשים, לשוטט ברבעים העתיקים, וכמובן- לטען ממאכלי הקווקז האופייניים.

מצחטה– עיר זו נמצאת בסמוך לטביליסי והיא היוותה את בירתה העתיקה של גיאורגיה. יש בה כנסיות עתיקות ומרשימות והיא בהחלט שווה ביקור בן מספר שעות.

חבל קאחטי– מרכז גידולי היין של גיאורגיה. הגיאורגים טוענים שהם הראשונים שהמציאו את היין, לפני אלפי שנים. סיור באיזור יכלול ביקורים בכרמים וביקבים מקומיים.

מנזרי דויד גארג'ה– מתחם נפלא של כנסיות ומערות בנות 1500 שנה אשר ישבו על הגבול המזרחי ביותר של הנצרות, לפני המעבר לערבות אסיה התיכונה. ביקור במקום מומלץ מאד והוא יכלול סיור בתוך המתחם ועל הגבעות מסביב.

טיול מאורגן לגיאורגיה- מנזרי דויד גארג'ה

טיול מאורגן לגיאורגיה- מנזרי דויד גארג'ה

קזבק– בחלק הצפון מזרחי של גיאורגיה מתנשא לו הר עצום בשם קזבק, ולמרגלותיו עיירה בשם קזבגי, אשר משמשת כמרכז וכבסיס ליציאה לטיולים בסביבה. מדובר באחד האיזורים המרשימים בגיאורגיה והוא מהווה גן עדן לכל מי שחובב הליכות ברגל, רכיבה על אופניים, רכיבה על סוסים, ונוף הררי מרשים. הגישה לכאן אפשרית רק בחודשי האביב והקיץ, ובשאר השנה הקור הגדול והשלג הופכים את האיזור לבלתי ראוי לטיולים.
בכדי להגיע לכאן, יש לנסוע בדרך הצבאית שמובילה מטביליסי לעבר רכס הקווקז ועוברת בסביבה. זוהי דרך המתפתלת בין ההרים וחושפת נוף יפה ודרמטי, העובר בין עיירות קטנות וכפרים נידחים.

סוונטי– חבל סוונטי נמצא באיזור בהקווקז הגבוה- האיזור המרשים ביותר בגיאורגיה. טיול מאורגן לגיאורגיה עשוי להגיע לכאן, אולם פעמים רבות הוא גם עשוי לפסוח על איזור זה מפאת מרחקו מטביליסי (כרוך בכיומיים נסיעה, אם כי ניתן גם לקחת טיסה פנימית שאורכת 50 דקות ועוברת מעל הרכסים החוצצים בין סוונטי למרכזה של גיאורגיה).
בידודו של האיזור סייע לו לשמור על מנהגים ושפה שונים וייחודיים לתושבים, ושמו גם נקשר לסיפור גיזת הזהב מהמיתולוגיה היוונית. עיר הבירה הינה מסטיה, והטרק המפורסם של האיזור מתחיל ממנה, עובר לאורך העמקים, הנהרות והרכסים, תוך שהוא עובר בכפרים מבודדים לאורך הדרך המהווים את מקום הלינה של התרמילאים. לאחר כארבעה ימים מאתגרים ויפים בצורה שקשה לתאר, מסתיים הטרק בכפר אושגולי, שנחשב לכפר המיושב דרך קבע, הגבוה ביותר באירופה. לכל אורך הדרך ניתן לראות את מגדלי האבן האופייניים לאיזור זה, אשר שימשו כמגדלי שמירה במשך מאות שנים ואשר קיבלו את חסותו של אונסק"ו כאתר מורשת עולמי. בדרך כלל, טיול מאורגן לגיאורגיה יעשה את הדרך ממסטיה לאושגולי על גבי ג'יפים, בטיול חד יומי.

טיול מאורגן לגיאורגיה- כפר אופייני עם מגדלי השמירה בחבל סוואנטי בקווקז הגבוה

טיול מאורגן לגיאורגיה- כפר אופייני עם מגדלי השמירה בחבל סוואנטי בקווקז הגבוה

לסיכום– גיאורגיה מהווה מקום מושלם לקפיצה קטנה במחירים זולים, בו ניתן להנות מנופים דרמטיים, טיולי טבע, מיזוג של תרבויות והרבה שלווה. ניתן לשלב בטיול מאורגן לגיאורגיה גם ביקור באחת מן המדינות השכנות וליצור טיול לגיאורגיה וארמניה, או טיול לגיאורגיה ואזרביג'אן.

לפרטים נוספים שלחו מייל חוזר ל- hanirkod1@gmail.com , או צלצלו לנעם: 052-4525474   052-4530046.

טיול מאורגן לגיאורגיה- טרק בקווקז הגבוה, ליד אושגולי

אהבתם? שתפו ב-
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email