טיול מאורגן לאיים הקנריים

טיול מאורגן לאיים הקנריים הוא היעד החם הבא על מפת התיירות. מקורם של האיים הקנרים הינו בשבר גיאולוגי והדבר יוצר תופעות נוף ייחודיות עם צבעים מרהיבים, מנהרות תת קרקעיות, ואדמה משובחת לגידול גפנים. האיים הקנריים הינם קבוצת איים השייכים לספרד, ונמצאים באוקיאנוס האטלנטי מול חופי מרוקו ועל כן מהווים שילוב מנצח בין הקסם הלטיני לתרבות האירופית. במשך שנים היוו האיים הקנריים נקודת מפגש של תרבויות וטיול מאורגן לאיים הקנריים יחשוף בפני המטיילים עולם עשיר ומגוון הטומן בחובו, תופעות גיאולוגיות יוצאות דופן, מפלי עננים, עץ הדרקון, מרפסות עץ מגולפות באמנות האופיינית לאיזור, פיסול בנוף של האמן המפורסם סזאר מנריקה, גנים בוטנים באדמת הבזלת, כרמים יוצאי דופן, הקרנבל באיים הקנריים וטקס שריפת הסרדין, פסטיבל הקורפוס כריסטי ושטיחים צבעוניים עצומים מאפר געשי, קפיצות מוט של רועים, שפה מיוחדת של תושבי האיים המורכבת משריקות, אוכל טעים, ומחירים נוחים.

טיול מאורגן לפורטוגל- חקלאות על בסיס חומות אבן להגנה מפני הרוח

טיול מאורגן לפורטוגל- חקלאות על בסיס חומות אבן להגנה מפני הרוח

האיים הקנריים נכבשו על ידי ספרד בתחילת המאה ה-15, ושימשו את קולומבוס כנקודת עגינה והצטיידות במסעו לעבר המזרח (שהסתיים בגילויה של אמריקה). במשך מאות שנים הם היוו נקודת מעבר בהפלגות מאירופה לאמריקה ובחזרה, ושימשו גם כמעין ציר אקולוגי לאיקלומם של צמחים וגידולים בעלי תועלת כלכלית אשר מגיעים מקצוות שונים על פני כדור הארץ.
האיים הקנריים מורכבים מקבוצת איים בת כ-2 מיליון תושבים, כאשר המרכזיים שבהם הינם: טנריף, גראן קנריה, לה פלמה, לה גומרה, לנזרוטה. לכל אי יש מאפיינים מעט שונים וטיול מאורגן לאיים הקנאריים עשוי לשלב בין מספר איים, לפי הזמן המצוי ברשות המטיילים. אפשר להסתפק ב-4 ימים ואפשר גם לשהות במקום 10 ימים, בעיקר אם במהלך השהות מתרחשת אחת מהחגיגות המרכזיות של האי (הקרנבל באיים הקנריים- מקביל לקרנבלים הגדולים בכל העולם הלטיני, טקס שריפת הסרדין- מגיע לאחר הקרנבל, וחגיגות הקורפוס כריסטי הנחגגות מספר שבועות לאחר הקרנבל באיים הקנריים).
מזג האוויר מתון למדי ונע בין 17 מעלות חודשי החורף (נובמבר- פברואר) ל-25 מעלות בחודשי הקיץ (יולי- אוגוסט), כך שבהחלט ניתן לטייל באיזור במהלך כל השנה.


טנריף
– טנריף הוא האי המרכזי באיים הקנריים ובו ניתן לראות דברים רבים כגון: הר הגעש טיידה (הגבוה ביותר בספרד- כמעט 4000 מטרים), עץ הדרקון העתיק ביותר בעולם, הצוקים הגבוהים ביותר באירופה המזדקרים היישר מהים, שיט בין דולפינים ולווייתנים, עיירות דייגים, הפירמידות של גווימאר (פירמידות מסתוריות שצצו להן באמצע האי ולא ברור בדיוק איך ומתי).
באי טנריף ניתן להתרשם ממרפסות העץ המגולפות ביד אומן, גנים בוטניים מרשימים, וכאן גם מתקיימות חגיגות הקורפוס כריסטי (בד"כ סביב תחילת יוני- בהתאם לתאריך הקרנבל בטנריף), ושיאן במרבד עצום וצבעוני של אפר געשי, הפרוש על פני הכיכר המרכזית בעיירה לה אורוטבה.

לה פלמה– אי חמוד זה מאפשר ביקור באחד ממצפי הכוכבים החשובים ביותר בעולם (בצוותא עם מצפה הכוכבים בהוואי) אשר נמצא על פסגת הר הגעש טבוריינטה (ניתן גם לצפות בלוע הר הגעש המרשים). אטרקציה נוספת המשלבת מסלול הליכה על אפר וולקני הפרוש כמרבד על מדרונותיו של הר סאן אנטוניו, תהיה חוויייתית ומהנה במיוחד. אל תחמיצו את מרכז המבקרים אשר נמצא באי ובו ניתן לקבל הסברים יפים על הפעילות הגעשית של כל האיזור. כאן ניתן לראות תופעת טבע ייחודית של "מפלי עננים", כתוצאה מרוחות הסחר המביאות את העננים "לגלוש" על מדרונות הרי לה פלמה.
מי שמגיע במסגרת טיול מאורגן לאיים הקנריים, מומלץ שיתכנן זאת כך שיהיה נוכח בחגיגות שריפת הסרדין המסורתית, המתבצעות כל שנה לאחר הקרנבל, ומסמלות את סיומה של תקופה אחת והתחלתה של תקופה חדשה.

טיול מאורגן לפורטוגל- שריפת הדגש לאחר הקרנבל באיים הקנריים

טיול מאורגן לפורטוגל- טקס שריפת הסרדין לאחר הקרנבל באיים הקנריים

לנזרוטה– האי לנזרוטה הינו המרשים ביותר מבין האיים הקנריים, וטיול מאורגן באיים הקנריים חייב לעבור באי זה. הנוף המיוחד אשר נוצר כתוצאה מפעילות געשית, מקנה לאי תפאורה טבעית יפה ועוצמתית וניתן לראות כאן שלל תופעות וולקניות מרתקות וצבעוניות. ניתן להנות כאן מיצירותיו המופלאות של אדריכל הנוף ובן המקום סזאר מנריקה, הכולל גן קקטוסים יפהפה, אולם קונצרטים במערה וולקנית, בריכה ומנהרות תת קרקעיות. כמו כן ניתן להתרשם כאן מהכרמים הייחודיים על פני המשטח הבזלתי האופייני לאי.

לה גומרה– אי קטן ומיוחד זה, נמצא במרחק של כשעה הפלגה מהאי טנריף ואפשר להעביר שם יום טיול נעים המשלב סיור רגלי באחת משמורות הטבע שבאי, ביקור בכנסיה ממנה הפליג כריסטופר קולומבוס אל העולם החדש (יבשת אמריקה), והגולה שבכותרת: כאן ניתן להתרשם משפת בני המקום אשר זכתה לתואר מורשת תרבותית עולמית לשימור בידי אונסק"ו- מדובר בשפה של שריקות שכוחן ביכולתן לעבור על פני ההרים ומאפשרות לתושבים לשוחח ביניהם גם ממרחק רב.

גראן קנריה– אי זה מציע דברים דומים למה שאפשר למצוא טנריף, אך האמת היא שטנריף יותר עשירה ומעניינת ולכן מומלץ להתרכז בה.

לסיכום– טיול מאורגן באיים הקנריים עשוי להיות אפשרות נהדרת למי שאוהב טיולים עשירים ומגוונים. מומלץ להגיע לשם סביב אחת מהחגיגות המרכזיות (הקרנבל בטנריף או חגיגות הקורפוס כריסטי). בכל אחד מהאיים ניתן לשלב גם רביצה על החוץ ורחצה בים, כאשר יש לקחת בחשבון שחלק מהחופים הינם בעלי חול זהוב ואילו חלקם בעלי חול כהה, כיאה לאיזור בעל פעילות וולקנית עניפה.
מי שמחפש בעיקר את החופים, בהחלט יכול לצאת לטיול שכזה לבד, ואילו מי שיוצא לטיול מאורגן לאיים הקנריים מן ראוי שיוודא שעוברים במקומות שהם לא רק יפים אלא גם ייחודיים ואופייניים לאיזור.

לפרטים נוספים שלחו מייל חוזר ל- hanirkod1@gmail.com , או צלצלו לנעם: 052-4525474   052-4530046.

 

טיול מאורגן באיים הקנריים- פני הקרקע הוולקניים בצבעים מרהיבים באי לנזרוטה

טיול מאורגן באיים הקנריים- פני הקרקע הוולקניים בצבעים מרהיבים באי לנזרוטה

איך ההיסטוריה של העולם הייתה יכולה להשתנות בזכות האים הקנריים
בשנת 1797 נכשל האדמירל המפורסם ביותר בהיסטוריה, האדמירל הבריטי נלסון, בניסיונו לכבוש את האיים הקנריים אשר היוו נקודת עגינה לספינות האוצר הספרדיות בדרכן מאמריקה לאירופה (בקרב הזה הוא גם איבד את ידו). בשנת 1936 הפליג מהאיים הקנריים הגנרל הספרדי פרנקו לעבר ספרד והוביל את הצד הפאשיסטי לניצחון במלחמת האזרחים הספרדית, אשר היוותה הקדמה למלחמת העולם השניה.
תושבי האיים הקנריים מתלוצצים ואומרים שהם עשו שתי טעויות עיקריות ואומרים: "חבל שלא נתנו לאדמירל נלסון להכנס, וחבל שנתנו לגנרל פרנקו לצאת".

טיול מאורגן לאיים הקנריים- שטיח מחול ואפר געשי בחגיגות הקורפוס כריסטי בטנריף

טיול מאורגן לאיים הקנריים- שטיח מחול ואפר געשי בחגיגות הקורפוס כריסטי בטנריף

אהבתם? שתפו ב-
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email