טיול מאורגן למקסיקו

טיול למקסיקו עשוי להמשך שבועות (ובצדק), אך טיול מאורגן למקסיקו (שבד"כ משולב עם טיול לגואטמלה השכנה) יהיה מצומצם יותר ויתמקד במספר יעדים מרכזיים. על פי רוב, טיול מאורגן למקסיקו יכלול ביקור בעיר הבירה (המדהימה!!!) מקסיקו סיטי, מספר אתרי עתיקות מרכזיים (טהוטיוואקאן, פלנקה, צ'יצ'ן- איצה), מחוז צ'יאפאס (סאן קריסטובל), טבע ונוף, ואולי גם חופים (קנקון למשל). משך הזמן של טיול מאורגן כזה יעמוד על כ-10 ימים, אך כמובן שניתן לקצר או להאריך על פי הצורך.

טיול מאורגן למקסיקו- להקת מריאצ'י על סירה בתעלות סוצ'ימילקו

טיול מאורגן למקסיקו- להקת מריאצ'י על סירה בתעלות סוצ'ימילקו

מקסיקו סיטי
מקסיקו סיטי הינה מטרופולין ענק המכיל למעלה מ-20 מיליון תושבים. במסגרת טיול מאורגן למקסיקו ראוי להקדיש למקסיקו סיטי כ-3 ימים, בהם תוכלו לספוג את האווירה המיוחדת של עיר תוססת זו ולבקר ברוב האטרקציות המרכזיות שבה (ויש הרבה כאלו…).
מקסיקו סיטי הינה גן עדן לחובבי אמנות ויש בה את מספר המוזיאונים הגדול ביותר בעולם (במקום השני ניצבת ברלין). המוזיאון הראשון במעלה הינו המוזיאון האנתרופולגי אשר מספר את סיפורן של התרבויות העתיקות של מקסיקו (החל מן האולמקים, המשך בזאפוטקים ובטולטקים, וכלה בתרבות האצטקית ותרבות המאיה) ומציג את ממצאיהן. גם מי שלא חובב ארכיאולוגיה יתאהב במקום וסיור זה הינו מרתק במיוחד.

טיול מאורגן למקסיקו- המוזיאון האנתרופולוגי. לא להחמיץ!

טיול מאורגן למקסיקו- המוזיאון האנתרופולוגי. לא להחמיץ!

מקומות מומלצים במקסיקו סיטי הינם: תעלות השיט סוצ'ימילקו, הבית הכחול (שם התגוררו פרידה קאלו ובעלה, הצייר המפורסם דייגו ריברה), הכיכר המרכזית וארמון הנשיאות, הקתדרלה המרכזית, הבסיליקה של גוואדלופה, ציורי הקיר של דייגו ריברה, אורסקו וסיקיירוס, המוזיאון האנתרופולוגי, ועוד שלל אתרים שקצר המקום מלהכיל.
במרחק של כשעה נסיעה ממקסיקו סיטי תוכלו להתרשם מאחד מהאתרים הארכיאולוגים המרשימים ביותר ביבשת- עיר האלים (טהוטיוואקאן), ובה פירמידת השמש, פירמידת הירח ושלל מקדשים ומבנים קדומים בעלי חשיבות רבה. אם אתם נוסעים במסגרת טיול מאורגן למקסיקו, בקשו מהמארגנים שייקחו אתכם לאתר נפלא זה.

מחוז צ'יאפאס
בדרומה של מקסיקו שוכן אחד המחוזות המרשימים והיפים אשר משלב ביקור באתרי טבע לצד כפרים אינדיאניים יוצאי דופן. מחוז זה, אשר ממנו קמה התנועה הזאפאטיסטית, מהווה גם נקודת מעבר הכרחית במסגרת טיול מאורגן למקסיקו וגואטמלה.
בכדי להגיע למחוז דרומי זה, ניתן להגיע בנסיעה החוצה את מחוזות וואחאקה ופוובלה (שני מחוזות אשר אם זמנכם בידיכם, בהחלו מומלץ להקדיש להם 3-4 ימים). טיול מאורגן למקסיקו יתנהל בד"כ בעזרת טיסה ישירה ממקסיקו סיטי לטוקסלה גוטיירז- בירת מחוז צ'יאפאס, ומשם ימשיך הטיול לאתרים הבאים:

קניון סומידרו– קניון עמוק התחום במצוקים דרמטיים, בו מומלץ לשוט על הנהר ולהתרשם מהיופי שמסביב.
סאן קריסטובל– עיירה קולוניאלית קטנה ומקסימה שם ניתן לסייר בניחותא בסמטאות האבן השקטות, לבקר בשוק המקומי הצבעוני, להנות מארוחה טובה ומחיי לילה מגוונים אך רגועים. כמו כן, ניתן לצאת מכאן לסיור בכפרי האינדיאניים בסביבה ולא לפספס את הכפר הייחודי סאן חואן צ'מולה, שם מתנהלים טקסים דתיים ייחודיים…
מפלי מיסול הא ובריכות אגווה אזול– שני אתרי מים יפים בדרך מסאן קריסטובל לכיוון פלנקה והגבול עם גואטמלה. ניתן לעצור שם להתרעננות, שחיה וארוחת צהריים.

טיול מאורגן למקסיקו- בריכות אגווה אזול

טיול מאורגן למקסיקו- בריכות אגווה אזול

פלנקה (Palenque)
אתר ארכיאולוגי זה "סובל" משתי בעיות: לאחת קוראים "עיר האלים" (אשר ליד מקסיקו סיטי) ולשניה קוראים טיקאל (בצפון גואטמלה). שני האתרים הנ"ל מפורסמים מאד (ובצדק), ולכן נדמה כי מעט מתעמעם אורו האתר הנפלא של פלנקה. אם אתם מטיילים במסגרת טיול מאורגן, רוב הסיכויים שתעברו כאן כחלק מהמסלול הקלאסי, אולם אם אתם מטיילים לבד, קבלו המלצה חמה: לא לפספס!

טיול מאורגן למקסיקו- מקדשים באתר של תרבות המאיה, פלנקה

טיול מאורגן למקסיקו- מקדשים באתר של תרבות המאיה, פלנקה

פסטיבלים במקסיקו
מומלץ להתארגן עם טיול מאורגן למקסיקו אשר מתמקד באחד מהפסטיבלים הרבים שיש במדינה צבעונית זו. הפסטיבלים המוכרים ביותר הינם:
יום המתים- נחגג במקביל לליל כל הקדושים, ב-1.11, ומוקדש לאבות המשפחה שהלכו לעולמם.
חגיגות הבתולה מגואדלופה- האירוע הדתי החשוב יותר במקסיקו מתרחש כל דצמבר בבסיליקה של גואדלופה במקסיקו סיטי.

 

רקע קצר על מקסיקו
כמות תושבים: 120 מיליון (60% מסטיסו, 30% אינדיאניים, 9% לבנים)
שטח: 2 מיליון קמ"ר
עיר בירה: מקסיקו סיטי (ערים חשובות נוספות: מונטריי, אקפולקו, קנקון, מרידה, ורה-קרוז, סאן קריסטובל, פואבלה, וואחאקה, סיודד חוארז, גוואדלחרה)

מקסיקו הינה מדינה עצומה המכילה הרבה מהכל…
טיול למקסיקו יחשוף בפני המטייל שלל תרבויות עתיקות מפוארות (ולא רק את תרבות המאיה או את התרבות האצטקית), אמנות מרתקת, ערים קולוניאליות, נוף מגוון הכולל יער גשם טרופי, מדבר צחיח, חופים מוזהבים, קניונים (קניון סומידרו, קניון הנחושת), שווקים צבעוניים ואוכלוסיה מקומית המשלבת בין מודרניזציה לבין שימור של מסורות העבר (כפי שבא לידי ביטוי בלבוש, שפה, מנהגים, טקסים וחגיגות).

צ'ילי חריף בשוק בסאן קריסטובל, מחוז צ'יאפאס
צ'ילי חריף בשוק בסאן קריסטובל, מחוז צ'יאפאס

ההיסטוריה של מקסיקו הינה עשירה בצורה בלתי רגילה וכוללת תרבויות עתיקות מפותחות ומשמעותיות אשר השפיעו על סביבתן במשך מאות ואף אלפי שנים. רובינו שמענו בעיקר על תרבות המאיה (בדרום מקסיקו ובגואטמלה) ועל התרבות האצטקית (במרכז מקסיקו), אך אותן תרבויות בעצם התפתחו והושפעו ממספר תרבויות חשובות ומפותחות שבאו הרבה לפני המאיה והאצטקים (אולמקים, טולטקים, זאפוטקים). טיול מאורגן למקסיקו עשוי לחשוף בפני המטיילים רבים מן השרידים שהשאירו אחריהן אותן תרבויות (כגון מקדשים אדירים, פירמידות ענקיות, ציורי קיר, פסלים עצומים ועוד).
בשנת 1519 נחת הכובש הספרדי הרנן קורטס בחופי מקסיקו, ותוך שנים ספורות הצליח להשתלט על השטח, תוך שהוא גורם להרס, מוות וחורבן אדיר. לאחר 300 שנים של כיבוש קולוניאלי, זכתה מקסיקו בעצמאותה ובשנת 1910 התחוללה בה למעשה המהפכה העממית הראשונה באמריקה הלטינית, ובכך תרומה אדירה להתפתחויות הפוליטיות בכל המרחב הלטיני, וגם לאמנות (ובראשה האמנות המגוייסת של ציורי הקיר, מוראלים, של דייגו ריברה למשל).
בעשורים האחרונים הולכת מקסיקו ותופסת את מקום נכבד על מפת הכלכלה העולמית ונהנית מצמיחה (מעצמת נפט, חקלאות רבה, היא יצואנית הכסף מספר 1 בעולם), אך יש גם חוסר שיוויון רב, דבר אשר הוביל, בין השאר, להקמתה של תנועת המחאה הזאפאטיסטית במחוז צ'יאפאס אשר בדרום מקסיקו.

טיול מאורגן למקסיקו- אין גבול למה שאפשר לראות כאן

טיול מאורגן למקסיקו- אין גבול למה שאפשר לראות כאן

לסיכום
מקסיקו הינה מדינה עצומה עם היצע אדיר. הבעיה הגדולה היא לא מה לעשות כאן אלא מה לא לעשות. זאת הסיבה שמומלץ מאד להתייעץ במי שמכיר היטב את השטח ולבחור היטב את המסלול, אולם ראשית כל: עליכם להבהיר לעצמכם מה אתם מחפשים ומהם הדברים החשובים לכם, היות שגם אם תטיילו כאן חצי שנה, עדיין לא תראו את הכל.

מסלולי טיול מאורגן למקסיקו ומסלולי טיול מאורגן למקסיקו וגואטמלה
מקסיקו הינה מדינה עצומה ומגוונת ביותר, כך שניתן להקדיש לה זמן ממושך של טיול אטרקטיבי במיוחד. אם יש לכם את הזמן והסבלנות, טיול מאורגן למקסיקו הינו בהחלט טיול אשר יכול לענות על צרכים רבים מבלי הצורך לעבור בין מדינה למדינה.
המשך ישיר למקסיקו (הן גיאוגרפית, הן היסטורית והן אנתרופולגית), יהיה להמשיך לשכנתה הקטנה- גואטמלה. טיול מאורגן למקסיקו וגואטמלה הינו שילוב מנצח ומהווה את אחד מהטיולים המרתקים, המגוונים והנעימים ביותר בכל יבשת אמריקה.
להלן מספר הצעות למסלולי טיול מאורגן למקסיקו, ובנוסף הצעות למסלולי טיול מאורגן למקסיקו וגואטמלה כאשר:
– את כמות הימים בכל מקום יקבעו המטיילים לפי כמות הזמן ומוקדי העניין שמתאימים להם (בסוגריים מצויינת כמות הימים הממוצעת שנהוג להקדיש לכל מקום).
– מוקדי העניין המרכזיים במקסיקו מפורטים בראש עמוד זה, ומוקדי העניין העיקריים בגואטמלה מרוכזים בעמוד של טיול מאורגן לגואטמלה.
-אלא אם צויין אחרת, ניתן לעבור מנקודה לנקודה בנסיעה באוטובוס/ רכב פרטי.

טיולים מאורגנים למקסיקו
טיול מאורגן למקסיקו- המסלול המקוצר
אפשרות א'- 8 ימים: מקסיקו סיטי (3); טיסה פנימית למחוז צ'יאפאס והגעה לסאן קריסטובל (3); נסיעה לפאלנקה (1); המשך לעבר גואטמלה וביקור בבונאמפק (1) או חזרה למקסיקו סיטי.
אפשרות ב'- 9 ימים: מקסיקו סיטי (3); טיסה פנימית למחוז צ'יאפאס והגעה לסאן קריסטובל (3); טיסה פנימית לקנקון (2); ביקור בצ'יצ'ן איצה (1); חזרה למקסיקו סיטי.

טיול מאורגן למקסיקו- המסלול הארוך
אפשרות א'- 12 ימים: מקסיקו סיטי (3); נסיעה לפואבלה (2); נסיעה לוואחאקה (2) נסיעה למחוז צ'יאפאס והגעה לסאן קריסטובל (3); נסיעה לפאלנקה (1); המשך לעבר גואטמלה וביקור בבונאמפק (1) או חזרה למקסיקו סיטי.
אפשרות ב'- 13 ימים: מקסיקו סיטי (3); נסיעה לפואבלה (2); נסיעה לוואחאקה (2) נסיעה למחוז צ'יאפאס והגעה לסאן קריסטובל (3); טיסה פנימית לקנקון (2); ביקור בצ'יצ'ן איצה (1); חזרה למקסיקו סיטי.

 טיול מאורגנים למקסיקו וגואטמלה
1. טיול מאורגן למקסיקו וגואטמלה- המסלול הקלאסי- כ-16 ימים
מקסיקו סיטי (3); טיסה פנימית למחוז צ'יאפאס והגעה לסאן קריסטובל (3); נסיעה לפאלנקה (1); ביקור בבונאמפק, מעבר הגבול לגואטמלה ונסיעה לפלורס (1); ביקור בטיקאל (1); טיסה פנימית לגואטמלה סיטי (1); נסיעה לאנטיגואה (2-3); נסיעה לאגם אטיטלן (2-3); ביקור בצ'יצ'יקסטננגו (1); נסיעה לגואטמלה סיטי וטיסה הביתה.

2. טיול מאורגן למקסיקו וגואטמלה- המסלול המורחב- כ-19 ימים
מקסיקו סיטי (3); טיסה פנימית למחוז צ'יאפאס והגעה לסאן קריסטובל (3); נסיעה לפאלנקה (1); ביקור בבונאמפק, מעבר הגבול לגואטמלה ונסיעה לפלורס (1); ביקור בטיקאל (1); נסיעה לליווינגסטון (2); נסיעה לקובאן וסמוק צ'אמפיי (2); נסיעה לאנטיגואה (2-3); נסיעה לאגם אטיטלן (2-3); ביקור בצ'יצ'יקסטננגו (1); נסיעה לגואטמלה סיטי וטיסה הביתה.

למידע מפורט על אתרי העניין בגואטמלה לחצו על הקישור הבא: טיול מאורגן לגואטמלה

לפרטים על הטיולים הקרובים שלנו למקסיקו וגואטמלה  לחצו על הקישור הבא: טיול מאורגן למקסיקו וגואטמלה

ולסיום- סרטון יפהפה על טיול למקסיקו וגואטמלה

לקבלת הצעות מפורטות יותר וקבלת ייעוץ לטיולים מאורגנים למקסיקו וגואטמלה ניתן ליצור קשר בדוא"ל: hanirkod1@gmail.com
או להתקשר: 09-7969202   או    052-4525474    או    052-4530046

אהבתם? שתפו ב-
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email