טיול מאורגן לניקרגואה

ניקרגואה הינה מדינה בתולית מבחינה תיירותית ועל כן נחשבת כיעד החם הבא של מרכז אמריקה. טיול מאורגן לניקרגואה עשוי לשלב בין טבע פראי הכולל הרי געש פעילים, לגונות מרהיבות ובריכות בוץ, לבין חופים זהובים המהווים יעד מועדף לגולשי הגלים ולצבי הים אשר באים להטיל שם את ביציהם. ניתן לסייר בין ערים קולוניאליות עתיקות, איים אקזוטיים בתוך אגם מים מתוקים, לצאת לטיולים רגליים ברמות קושי שונות ועוד. היתרון הגדול של טיול בניקרגואה טמון בהיותה של המדינה מחוץ למסלול הטיולים השחוק, וטיול בניקרגואה עשוי להתברר כדבר הכי מרענן שתוכלו להעניק לעצמכם.

img_1390

מנגואה– בירת ניקרגואה. זו עשויה להיות נקודת הפתיחה של טיול לניקרגואה ובהחלט יש לה מה להציע כגון סיור בשווקים, ביקור באגם טיסקאפה הסמוך, ושוטטות בסמטאות העיר העתיקה. אך מי ש"קצר" בזמן, מומלץ שיקדיש את את מרבית הזמן בטיול בניקרגואה ליעדים אחרים.

גרנאדה– העיר גרנאדה הינה עיר קולוניאלית נעימה וססגונית ביותר המתאפיינת בצבע רב ובחיי לילה תוססים. טיול בניקרגואה יעבור בד"כ בעיר זו, היות שהיא מהווה גם בסיס יציאה נוח לטיולים בסביבה הכוללים שיט בארכיפלג של גרנאדה, ביקור יום במסאיה, ביקור בלגונת אפויו המרהיבה השוכנת בתוך לוע של הר געש כבוי , שמורת הטבע של מומבאצ'ו וקצת פעילות הרפתקנית.

ליאון– העיר השניה בחשיבותה בניקרגואה, אך היא מעט מרוחקת מהציר המרכזי של טיול בניקרגואה, העובר ממנגואה לכיוון דרום, לאורך גדות אגם ניקרגואה, ועד לגבול עם קוסטה ריקה. מוקדי העניין המרכזיים כאן הם העיר העתיקה וסיורים להרי הגעש השונים שבסביבה. החלק העתיק של ליאון (הוכרז כאתר מורשת עולמית של UNESCO) מתאפיין בארכיטקטורה קולוניאלית יפה וציורית, בתים צבעוניים, כמו גם להנות משפע הברים והמסעדות שבמקום.
אחת האטרקציות המרכזיות בטיול מאורגן לניקרגואה הינה הרי הגעש המרהיבים שבמדינה זו, ומליאון ניתן לצאת לסיור להר הגעש טליקה, ולצפות בלבה הזוהרת בתוך הלוע המרשים שלו. כמו כן ניתן לבקר בבריכות הבוץ המבעבעות של סאן חסינטו (כנראה שהן קשורות בתעלות תת קרקעיות להר הגעש טליקה), ולבקר גם ב"הר השחור", אשר דפנותיו שחורות מהאפר הגעשי.

איסלה דה אומפטה – אי נפלא אשר התרומם כתוצאה מפעילות געשית, היישר מתוך אגם ניקרגואה, והוא האי הגדול ביותר בעולם הנמצא בתוך באגם מים מתוקים. השיט אליו הינו חווייתי, ולמבקרים במקום מתאפשרת חוויה של טבע יפהפה הכולל מסלולי הליכה בין הרי געש, מפלים, בריכות מים חמים, ואתרי עתיקות מיוחדים הכוללים גם פטרוגליפים יפים (אבני בזלת עם תחריטים עתיקים).

סאן חואן דל סור – עיירת נופש המהווה יעד מועדף על הצעירים, ובעיקר על הגולשים שבהם. חופים לבנים, מים צלולים, והרבה שיעורי יוגה. בטיול מאורגן לניקרגואה ניתן להגיע לכאן ולצפות בצבים העולים להטיל את ביציהם בתקופות שונות בשנה.


רקע קצר לפני היציאה לטיול מאורגן לניקרגואה
כמות אוכלוסין: 6 מיליון
שטח: 130,000 קמ"ר (פי 6.5 ממדינת ישראל)
עיר בירה: מנגואה (ערים חשובות נוספות: לאון, גרנאדה, מסאיה)

אהבתם? שתפו ב-
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email