אוזבקיסטאן

תוכן עניינים

טיול לאוזבקיסטן מתמקד בחשיפה לתרבות, היסטוריה, אמנות ופולקלור עשירים וייחודיים שניתן לחוות שם בצורה מרשימה במיוחד. אוזבקיסטן היא מדינה עם מורשת תרבותית עשירה ביותר, הכוללת ערים היסטוריות ששכנו על דרך המשי, ארכיטקטורה מרהיבה של ארמונות ומסגדים, אומנות ומלאכות יד מסורתיות ושווקים צבעוניים וססגוניים.

בטיול תוכלו לבקר בערים כמו סמרקנד, בוכרה וחיווה שהיו בעבר ערי מפתח על דרך המשי ומהוות כיום אתרי מורשת עולמית. תוכלו להתרשם ממבנים היסטוריים כמו מצודת ארק ומדרסת אולוג בק המפוארת בסמרקנד. תוכלו לצפות בפולקלור מקומי ובאומנויות מסורתיות כמו ייצור נייר משי וקדרות. וכמובן לטעום מהמטעמים בשווקים ובמסעדות המקומיות.

האמנות והאדריכלות של אוזבקיסטן מושפעות מהתרבויות הפרסית והמוסלמית ויוצרות סגנון ייחודי וצבעוני. טיול באוזבקיסטן הוא הזדמנות נהדרת לחוות תרבות עשירה ומורשת היסטורית של אחת המדינות המרתקות באסיה התיכונה.

טיול מאורגן לאוזבקיסטן יתמקד בביקור בערים המרכזיות כמו טשקנט, סמרקנד, בוכרה, חיווה ועוד. אנחנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו למסע אל עולם שונה לחלוטין מכל מה שהכרתם עד כה – עולם מיוחד ונסתר שמהווה כמו קפסולת זמן לתקופות עבר עתיקות. זוהי מדינה שבה התמזגו יחדיו איסלאם חם ופתוח, מיסטיקה סופית ואמונות זורואסטריות עתיקות.

בטיול נלמד על שורשיה של אחת הקהילות היהודיות החשובות והעתיקות ביותר – קהילת יהודי בוכרה. נטייל בין בניינים מרהיבים שנראים כאילו יצאו מסיפורי "אלף לילה ולילה". נחווה את הפולקלור והמוזיקה המקומית העשירה, ששורשיה נטועים עמוק באגדות ובפולקלור של עמי האזור.

נבקר בשווקים ססגוניים ונריח תבלינים ופירות אקזוטיים. נלמד על האומנויות ומלאכות היד המקומיות כמו ייצור נייר וקדרות אומנותיים. נטעם מהמאכלים המקומיים ונשתה תה נהדר. אוזבקיסטן היא יעד מופלא למי שרוצה לטעום היסטוריה, תרבות ומסורת של אחת התרבויות העתיקות והמרתקות ביותר בעולם.

הזמנים הכי טובים ונעימים לתכנן טיול באוזבקיסטן הם בחודשי האביב (אפריל-מאי) או בחודשי הסתיו (ספטמבר-אוקטובר).

בחודשים אלה הטמפרטורות נוחות ונעימות – לא חם מדי ולא קר מדי. בקיץ יכול להיות מאוד חם באוזבקיסטן, עם טמפרטורות שמטפסות ל-40 מעלות צלזיוס ומעלה. לעומת זאת, בחורף הטמפרטורות יכולות לרדת למינוס והקור יכול להקשות על הטיולים.

לכן, אביב וסתיו הם התקופות האידיאליות ליהנות מזג אוויר נוח, ימים ארוכים ושמשיים, טבע פורח וירוק – וגם פחות תיירים מאשר בקיץ. ניתן לצפות בפריחה מרהיבה של עצי אברש, מנגו ותפוח באביב, ובסתיו בשליל פירות וירקות טריים וצבעוניים. התקופות האלה מומלצות ביותר לחוויה מיטבית של טבע, נופים ותרבות באוזבקיסטן.

מגוון היעדים שלנו

אירופה, אסיה התיכונה והקווקז
דרום אמריקה
טיולים בארץ
איחוד
האמירויות
מרכז אמריקה
Call Now Button דילוג לתוכן