טיול מאורגן ללפלנד

תוכן עניינים

לפלנד איננה מדינה. מדובר בחבל ארץ הנמצא בחלקה הצפון- מערבי של אירופה, המשתרע בין שבדיה, נורבגיה, פינלנד ורוסיה. בדרך כלל, כאשר מדברים על טיול מאורגן ללפלנד, מתכוונים לחלק הלפלנדי של פינלנד, אם כי ניתן לשלב את הטיול גם עם החלק הנורבגי.
האטרקציה המרכזית הינה התפאורה של השלג הבלתי נגמר, על כל צורותיו- ים של קרח, מרחבים לבנים מקצה אל קצה, הרים מושלגים, צמרות עצים לבנות, ועוד. לתוך החגיגה הלבנה הזו, טיול מאורגן ללפלנד משול ללונה פארק למבוגרים, וכל יום עוברים מחוויה מסעירה אחת לשניה. הפלגה בשוברת קרח, מסע באופנועי שלג, מזחלות כלבים, חווה של איילי הצפון, קארטינג על הקרח, הליכה למפלים הקפואים, גן החיות הצפוני בעולם ועוד.

הערה חשובה: ברוב הפירסומים על טיול מאורגן ללפלנד תוכלו למצוא את הצירוף המבטיח: "טיול ללפלנד בעקבות הזוהר הצפוני". יש רק בעיה אחת עם ההבטחה הזו. לא ניתן להבטיח שהיא תתקיים. חשוב לבצע תיאום ציפיות בנידון בכדי לא לגרום לאכזבה.

טיול מאורגן לפלנד
מסע באופנוע שלג, טיול מאורגן לפלנד

אטרקציות ואתרים מרכזיים בלפלנד

רובניימי


הבירה הבלתי רשמית של לפלנד נמצאת בצפונה של פינלנד, והיא נמצאת ממש על קו רוחב 66 מעלות צפון, המסמל את הכניסה לחוג הארקטי. זוהי עיר חמודה ונעימה והיא תהווה את העוגן של הטיול. ניתן להגיע אליה בטיסה ישירה מישראל, או דרך הלסיניקי.
סמוך לעיר נמצא "הכפר של סנטה קלאוס", אשר מהווה מקור משיכה לתיירים, ובעיקר למשפחות עם ילדים. זו אינה גולת הכותרת של הטיול אך אפשר בהחלט להעביר שם שעה- שעתיים ולהנות מהחוייה המשעשעת.

כלבי האסקי ומזחלת שלג
כלבי האסקי ומזחלת שלג, טיול מאורגן ללפלנד

בסביבתה של רובניימי ניתן לקיים פעילויות רבות המתבססות על טיולי כוכב יומיים, כגון:

  • הפלגה בים הבלטי בשוברת קרח המנפצת את מעטה הקרח שהצטבר על פני הים.
  • מפלי קורואומה הקפואים, אליהם ניתן ללכת ביער מושלג בסצנה שכאילו נלקחה מהאגדות.
המפלים הקפואים
מפלי קורואומה, המפלים הקפואים, טיול מאורגן ללפלנד
  • גן החיות רנואה, שם ניתן לראות דב קוטב, ינשופי שלג, גרגרן, שועל שלג, ושאר בעלי חיים המתאימים לחיים באיזורים הארקטיים.
  • ביקור בחוות איילי הצפון.
  • נסיעה במזחלות שלג הנמשכות על ידי כלבי האסקי.
  • נסיעה במסלול מירוצים קפוא במכוניות קטנות (קארטינג).

לואוסטו


במרחק של כ-120 ק"מ מצפון לרובניימי, שוכנת העיירה לואוסטו. אם יש אפשרות לשלב בטיול מאורגן ללפלנד גם שהיה של יומיים- שלושה בלואוסטו, זה יכול להיות רעיון טוב. היתרון של לואוסטו טמון בכך שהיא מרוחקת יותר ועל כן בתולית יותר. מכאן ניתן לצאת למסע של יום שלם באופנועי שלג על פני מרחבים עצומים; לדוג דרך חור בקרח; בלילה יש אפשרות טובה לראות את הזוהר הצפוני ועוד.

יער ארקטי קפוא
יער ארקטי קפוא, טיול מאורגן ללפלנד

הזוהר הצפוני

הזוהר הצפוני הינו תופעה הנגרמת בעת חדירתם של חלקיקים הנפלטים מהשמש לתוך האטמפוספירה של כדור הארץ, באיזור הקוטב המגנטי של כדור הארץ, הנמצא באיזור הקוטב הצפוני. במהלך חודשי החורף, כאשר יש חשיכה במשך רוב שעות היום, ניתן לעיתים לחזות באחת מתופעות הטבע היפות בעולם, אולם חשוב לקחת בחשבון שיש צורך גם בקצת מזל. לא ניתן להבטיח שבתקופת הביקור בלפלנד אכן יתגלה הזוהר הצפוני (אם כי בתקופת החורף הסיכוי לכך גבוה).

לסיכום


טיול מאורגן בלפלנד יעניק חוויה המתרכזת בנופים מושלגים, אשר ביניהם ניתן לחוש כמו בגן המשחקים של החיים, ועל כן מתאים למגוון גדול של מטיילים ולטווח גילאים נרחב- מילדים ועד מבוגרים. התשתיות טובות ונוחות, מרחקי הנסיעה קצרים, ואם מתארגנים היטב מבחינת ציוד ומסלול מדוייק, ניתן לקבל חוויה נעימה וכיפית.
משך הזמן המומלץ למבקשים לבצע טיול מאורגן בלפלנד עומד על 6-7 ימים, אם כי ניתן להרחיב את החוויה ולשלב מסע אופנועי שלג ארוך יותר, מעבר לנורבגיה, ואף לשלב הפלגה בים הבלטי.

מגוון היעדים שלנו

אירופה, אסיה התיכונה והקווקז
דרום אמריקה
טיולים בארץ
איחוד
האמירויות
מרכז אמריקה
Call Now Button דילוג לתוכן