טיול מאורגן לגואטמלה ומקסיקו – סקירה כללית

תוכן עניינים

טיול מאורגן לגואטמלה – סקירה כללית

טיול מאורגן לגואטמלה עשוי להיות חוויה יוצאת דופן: במדינה לא גדולה במיוחד (מה שמקל  על ההגעה לאטרקציות המקומיות), נמצאים אתרים מרתקים הכוללים את תרבות המאיה, נוף דרמטי ומגוון, שווקים צבעוניים, כפרים אינדיאניים, ואת אחד הפסטיבלים המרהיבים ביותר במרכז אמריקה- אנטיגואה ומרבדי הפרחים בחגיגות השבוע הקדוש. וכאשר כל זה עטוף באוכלוסיה מקומית אותנטית, חזקה על טיול בגואטמלה שיהיה מופלא!

טיקאל – אתר מאיה מרשים עם פירמידות ומקדשים ליד העיר פלורס.

טיקאל–  כאשר אתם מגיעים לטיול מאורגן לגואטמלה אל תחמיצו ביקור באתר המאיה המרשים ביותר בעולם!!! סמוך לעיר פלורס אשר בצפון גואטמלה, שוכן אחד האתרים המרשימים ביותר באמריקה הלטינית. טיקאל הינו מתחם המכיל פירדמידות עצומות, מקדשים, מבני מגורים ומבנים שנים אשר שימשו את בני המקום, בני תרבות המאיה. סיור בטיקאל יכול להמשך בקלות שעתיים ואף יותר ושווה להקדיש לכך את הזמן. יתרון נוסף של טיקאל הינו בהיותה ממוקמת בלב הג'ונגלים, מה שנותן לסיור בטיקאל מימד דרמטי אף יותר.
האתר של טיקאל נמצא סמוך לעיר פלורס, אליה ניתן להגיע בנסיעה ארוכה ברכב או בטיסה קצרה מגואטמלה סיטי.

טיול מאורגן לגואטמלה- אתר המאיה המפורסם בטיקאל

* פרט טריוויה מעניין- באחד מסרטי "מלחמת הכוכבים" טיקאל שימשה כאתר צילומים, שם התנהל בסיס המורדים.

אנטיגואה – עיר קולוניאלית יפה עם חגיגות פרחים מרהיבות בשבוע הקדוש

אנטיגואה– כל טיול מאורגן לגואטמלה מגיע לאנטיגואה, ולא בכדי… העיר אנטיגואה (אתר מורשת עולמית של אונסק"ו) הינה אחד האתרים היפים והמיוחדים ביותר בגואטמלה וביקור באנטיגואה הינו בגדר "חובה". אנטיגואה שימשה כבירתה של גואטמלה והינה עיר קולוניאלית עם ארכיטקטורה יפהפיה, אשר מומלץ ללכת לאיבוד בשיטוטים בין סמטאותיה. בסביבתה של אנטיגואה ניתן להבחין ב-3 הרי געש הניצבים מעליה ולסייר בין חוות קפה וכפרים אינדיאניים בהם ניתן לראות את מלאכת האריגה.
האירוע המפורסם ביותר המתרחש באנטיגואה הוא כמובן חגיגות השבוע הקדוש (השבוע שלפני חג הפסחא של הנוצרים, אשר עומד לזכרון השבוע האחרון בחייו של ישו), אשר במהלכו מרצפים תושבי העיר את רחובותיה של אנטיגואה במרבדים של פרחים ושל נסורת צבעונית בשלל דוגמאות מרהיבות, ובסופו עוברות תהלוכות דתיות עם צלמיותיהם של ישו ומריה על פני אותם המרבדים. זהו מחזה מרהיב והמלצתינו היא לא להחמיץ!!!
אנטיגואה הינה עיר המושכת אליה תיירים רבים מכל העולם ולכן ניתן למצוא בה שלל מסעדות, פאבים, מועדונים ומקומות בילוי. כמו כן מפורסמת העיר בבתי הספר לספרדית שבה. מומלץ לבקר במלון Casa Santo Domingo, אשר בנוי על שרידי מנזר ובו יש גן מרהיב, 6 מוזיאונים ואווירה יוצאת דופן. כמובן שאם תוכלו ללון שם (לא זול), ההנאה תהיה כפולה.

טיול מאורגן לגואטמלה- מרבד פרחים באנטיגואה בחגיגות השבוע הקדוש

אגם אטיטלן – אגם עם נוף מרהיב ו-12 כפרים סביבו.

אגם אטיטלן– נקודת חובה נוספת בטיול מאורגן לגואטמלה היא אגם אטיטלן, אשר נחשב לאחד ממקומות התיירות הפופולריים בגואטמלה.
טיול מאורגן לגואטמלה יכיל בד"כ סיור לאגם אטיטלן, אותו ניתן לחצות בשיט ולהגיע ל-12 הכפרים היושבים מסביבו (ונקראים על שם כל אחד מ-12 שליחיו של ישו), כאשר לכל כפר לבוש מסורתי אופייני שונה. מחזה מרהיב במיוחד הינו להתעורר מוקדם ולראות את הזריחה מעל אגם אטיטלן, כאשר ברקע ניצבים 3 הרי געש חרוטיים מושלמים. העיירה המרכזית לגדותיו של אגם אטיטלן הינה פנחצ'ל וממנה ניתן לצאת לסיורים בסביבה ולהגיע גם לעיר עם השוק המדליק ביותר במרכז אמריקה- צ'יצ'יקסטננגו.

צ'יצ'יקסטננגו – עיירה עם שוק צבעוני וסינקרטיזם בין הנצרות לדת האינדיאנית.

צ'יצ'יקסטננגו– טיול מאורגן לגואטמלה לא יהיה שלם ללא ביקור בצ'יצ'יקסטננגו. הסיבה העיקרית להגיע לכאן תהיה השוק הצבעוני, אך מעבר לכך ניתן להתרשם מן הסינקרטיזם בין הדת הנוצרית לדת האינדיאנית המקומית, כפי שבא לידי ביטוי בכנסיית סנטו תומס. מומלץ מאד גם לבקר בבית הקברות של צ'יצ'יקסטננגו, אשר ניחן בקברים צבעוניים ואשר בו ניתן לראות גם טקסים שאמאניים של אנשי המקום.
כל שנה, ב-21.12, מתקיימות כאן חגיגות לכבוד הפטרון המקומי- סנטו תומס. הכוללות תהלוכות דתיות, תחפושות, ריקודים ועוד. מומלץ!

טיול מאורגן לגואטמלה- השוק בצ'יצ'יקסטננגו

גואטמלה סיטי – עיר הבירה

גואטמלה סיטי– עיר הבירה של גואטמלה אינה אטרקטיבית במיוחד לתיירים, אך כל טיול מאורגן לגואטמלה מגיע לכאן (מפאת טעמי הגעה/ עזיבה בטיסה). אם כבר הגעתם לכאן, מומלץ מאד ביקור במוזיאון הלאומי. תוכלו להעביר כאן שעתיים בכיף גדול ולהנות משלל ממצאים ארכיאולוגיים מרשימים. כמו כן, מכאן תוכלו לצאת לסיור על הגעש פקאיה.

הר געש פקאיה

הר געש פקאיה – הר געש חרוטי מושלם הנמצא במרחק של כ-30 ק"מ מגואטמלה סיטי ואשר עליו ניתן להעפיל. סיורים יוצאים גם מאנטיגואה.

ליווינגסטון – עיירת חוף עם אווירה קאריבית.

ליווינגסון– על חופה המזרחי של גואטמלה, על שפת הים הקאריבי, שוכנת עיירה יוצאת דופן הנראית כאילו אינה שייכת בכלל למקום… האוכלוסיה שבה מורכבת מבני שבט הגריפונה (שילוב של שחורים מאפריקה עם אינדיאניים), והאווירה בעיר הינה קאריבית לחלוטין. וכאשר תצאו לבלות חצי יום באחד מהחופים הבתוליים שבמקום, זו כבר בכלל תהיה חגיגה שלמה. מומלץ!

רקע קצר לפני היציאה לטיול מאורגן לגואטמלה
כמות אוכלוסין: 14.6 מיליון
שטח: 109,000 קמ"ר (פי 5.5 ממדינת ישראל)
עיר בירה: גואטמלה סיטי (ערים חשובות נוספות: אנטיגואה, קצאלטננגו- שלה, צ'יצ'יקסטננגו, פנחצ'ל, סולולה)

גואטמלה הינה המדינה הדרמטית ביותר במרכז אמריקה. פירוש השם "גואטמלה" נובע מהביטוי בשפת בני המקום שפירושו "ההר הפולט מים", וכבר כאן רמז על פני השטח הדרמטיים אשר יקבלו את פני מי שבא לטיול מאורגן בגואטמלה. אך האמת היא כי אותה דרמטיות לא מסתכמת רק בגיאוגרפיה של גואטמלה, אלא באה לידי ביטוי גם בתרבות העל שצמחה שם (תרבות המאיה), בפוליטיקה, באוכלוסיה המקומית (בעלת מאפיינים אינדיאניים בולטים ביותר) ועוד.
בשנת 1823, לאחר שהשתחררה גואטמלה מ-300 שנת כיבוש ספרדי, הצטרפה לאיחוד מדינות מרכז אמריקה, אך זה התפרק ב-1839, ומאז התאפיינה המדינה בכאוס פוליטי, מלחמות אזרחים ומאבקים פנימיים. כמו ברוב מדינות אמריקה הלטינית, גם בגואטמלה התערבה ארצות הברית בענייניה הפנימיים, כפי שבא לידי ביטוי בהקמתה של חברת הפירות המאוחדת (United Fruit Company), אשר השתלטה על שטחים נרחבים ברחבי המדינה ובעצם שיעבדה את כלכלתה ותשתיותיה לצורך הפקת רווחים אשר יצאו מן המדינה.
ב-1954 הגיעה ההתערבות האמריקאית לשיא, עת הודח בהפיכה נשיא גואטמלה, חקובו ארבנז, אשר יזם סדרה של רפורמות אגרריות וכלכליות אשר פגעו באינטרסים של ארה"ב (באותה תקופה שהה שם מי שלימים יהפוך למהפכן המפורסם ביותר באמריקה הלטינית- צ'ה גווארה, ואירוע זה השפיע עליו רבות. ב-1956 הוא חבר לפידל קסטרו ויחדיו החלו את המהפכה הקובנית).
בשנות ה-90 חלה רגיעה ונחתם הסכם שלום וכיום המצב בגואטמלה יציב ורגוע.

טיול מאורגן לגואטמלה- מפגש קרוב עם האוכלוסיה המקומית

לסיכום: טיול מאורגן לגואטמלה הינו אחד הדברים הטובים ביותר שיכולים לקרות לכם! לא סתם נחשבת גואטמלה לאחד מיעדי התיירות הפופולריים ביותר במרכז אמריקה.
פעמים רבות משלבים בטיול בטיול זה יעד נוסף, כאשר אחד השילובים הפופולריים והעצמתיים יהיה טיול מאורגן למקסיקו וגואטמלה.

הערה אישית לסיכום
אילו היו לכותב שורות אלו 10 ימים בלבד בהם היה עליו לטייל במדינה כלשהי במרכז אמריקה, גואטמלה הייתה הבחירה הראשונה. טיול מאורגן לגואטמלה ייתן תמונת מיקרו-קוסמוס של מרכז אמריקה ורוב המטיילים יצאו נפעמים מארץ מופלאה זו.

טיול מאורגן לגואטמלה- נעם באחד השווקים המקומיים

מסלולי טיול מאורגן לגואטמלה ומסלולי טיול מאורגן לגואטמלה ומקסיקו
גואטמלה הינה מדינה קטנה אך מגוונת ביותר ולכן מומלץ להקדיש לה את הזמן הראוי. אם הינכם חובבי טבע, כפרים אינדיאניים אותנטיים, שווקים צבעוניים וחגיגות מקומיות- גואטמלה היא בדיוק מה שאתם מחפשים.
המשך ישיר לגואטמלה (הן גיאוגרפית, הן היסטורית והן אנתרופולגית), יהיה לעבור לשכנתה הגדולה- מקסיקו. טיול מאורגן לגואטמלה ומקסיקו הינו שילוב מנצח ומהווה את אחד מהטיולים המרתקים, המגוונים והנעימים ביותר בכל יבשת אמריקה.
להלן מספר הצעות למסלולי טיול מאורגן לגואטמלה, ובנוסף הצעות למסלולי טיול מאורגן לגואטמלה ומקסיקו כאשר:
– את כמות הימים בכל מקום יקבעו המטיילים לפי כמות הזמן ומוקדי העניין שמתאימים להם (בסוגריים מצויינת כמות הימים הממוצעת שנהוג להקדיש לכל מקום).
– מוקדי העניין המרכזיים בגואטמלה מפורטים בראש עמוד זה, ומוקדי העניין העיקריים במקסיקו מרוכזים בעמוד של טיול מאורגן למקסיקו.
-אלא אם צויין אחרת, ניתן לעבור מנקודה לנקודה בנסיעה באוטובוס/ רכב פרטי.

טיולים מאורגנים לגואטמלה
טיול מאורגן למקסיקו- המסלול המקוצר- כ-11 ימים
גואטמלה סיטי (1); טיסה פנימית לפלורס וביקור בטיקאל (2); טיסה פנימית לגואטמלה סיטי והמשך לאנטיגואה (3); נסיעה לאגם אטיטלן (2-3); ביקור בצ'יצי'קסטננגו (1-2); חזרה לגואטמלה סיטי וטיסה הביתה (1).

טיול מאורגן לגואטמלה- המסלול הארוך- כ-16 ימים
גואטמלה סיטי (1); נסיעה לאנטיגואה (2-3); נסיעה לאגם אטיטלן (2-3); ביקור בצ'יצי'קסטננגו (1-2); נסיעה לגואטמלה סיטי  (1); נסיעה לקובאן וסמוק צ'אמפיי (2); נסיעה לליווינגסטון (2-3); נסיעה לפלורס וביקור בטיקאל (2). טיסה פנימית לגואטמלה סיטי ומשם הביתה, או המשך לכיוון מעבר הגבול עם מקסיקו.
* אפשרות נוספת למתקדמים…: הרחבת הביקור בכ-3 ימים נוספים לכפרים אינדיאניים עם שווקים יפים וצבעוניים במערב המדינה כגון: קצאלטננגו, הוואטננגו.

 טיולים מאורגנים לגואטמלה ומקסיקו
1. טיול מאורגן לגואטמלה ומקסיקו- המסלול הקלאסי- כ-16 ימים
גואטמלה סיטי (1); נסיעה לאנטיגואה (2-3); נסיעה לאגם אטיטלן (2-3); ביקור בצ'יצי'קסטננגו (1-2); נסיעה לגואטמלה סיטי וטיסה פנימית לפלורס (1); ביקור בטיקאל (1); מעבר הגבול למקסיקו, ביקור בבונמפאק והגעה לפלנקה (1); ביקור בפלנקה ונסיעה לסאן קריסטובל (1); ביקור בסאן קריסטבל והסביבה (2); טיסה פנימית למקסיקו סיטי (3); חזרה הביתה.

2. טיול מאורגן למקסיקו וגואטמלה- המסלול המורחב
אפשרות א'- כ-20 ימים: גואטמלה סיטי (1); נסיעה לאנטיגואה (2-3); נסיעה לאגם אטיטלן (2-3); ביקור בצ'יצי'קסטננגו (1-2); נסיעה לקובאן וסמוק צ'אמפיי (2); נסיעה לליווינגסטון (2); נסיעה לפלורס וביקור בטיקאל (2); מעבר הגבול למקסיקו, ביקור בבונמפאק והגעה לפלנקה (1); ביקור בפלנקה ונסיעה לסאן קריסטובל (1); ביקור בסאן קריסטבל והסביבה (2); טיסה פנימית למקסיקו סיטי (3); חזרה הביתה.

אפשרות ב'- כ-26 ימים: גואטמלה סיטי (1); נסיעה לאנטיגואה (2-3); נסיעה לאגם אטיטלן (2-3); ביקור בצ'יצי'קסטננגו (1-2); נסיעה לקובאן וסמוק צ'אמפיי (2); נסיעה לליווינגסטון (2); נסיעה לפלורס וביקור בטיקאל (2); מעבר הגבול למקסיקו, ביקור בבונמפאק והגעה לפלנקה (1); ביקור בפלנקה ונסיעה לסאן קריסטובל (1); ביקור בסאן קריסטבל והסביבה (2); נסיעה למחוז וואחאקה (2); נסיעה למחוז פואבלה (2); נסיעה למקסיקו סיטי (4); חזרה הביתה.

למידע מפורט על אתרי העניין במקסיקו לחצו על הקישור הבא: טיול מאורגן למקסיקו

לפרטים על הטיולים הקרובים שלנו למקסיקו וגואטמלה  לחצו על הקישור הבא: טיול מאורגן לגואטמלה ומקסיקו

ולסיום- סרטון יפהפה על טיול לגואטמלה ומקסיקו

לקבלת הצעות מפורטות יותר וקבלת ייעוץ לטיולים מאורגנים לגואטמלה ומקסיקו ניתן ליצור קשר בדוא"ל: hanirkod1@gmail.com
או להתקשר: 09-7969202   או    052-4525474    או    052-4530046

שאלות חשובות לפני טיול מאורגן לגואטמלה ומקסיקו

ישנם מספר אתרים מרכזיים שמומלצים לבקר בגואטמלה ובמקסיקו:

בגואטמלה:

  1. אנטיגואה – עיר מורשת עולמית של אונסק"ו מלאה בכנסיות קולוניאליות ורחובות מרוצפים.

  2. טיקאל – מתחם עתיק של מאיים, שמציג את מבני הפירמידה העצומים שלהם עם חריטות היסטוריות.

  3. אגם אטיטלאן – אחד מהאגמים המדהימים בעולם, מוקף בהרי געש.

במקסיקו:

  1. מקסיקו סיטי – הבירה, שמכילה מוזיאונים מרשימים כמו המוזיאון האנתרופולוגי ואתרים ארכיאולוגיים כמו טאטלוקו.

  2. צ'יצ'ן איצה – אחד מהמקומות החשובים ביותר של התרבות המאיה, שכולל את קסטיו, הפירמידה המפוארת.

  3. אוקסאקה – מקום מעולה לחוויה של אמנות, תרבות ומטבח מקסיקני טהור.

  4. טיולום – עיר מאיה עתיקה על החוף שמציעה נופים מדהימים של הים הכחול.

התקופה בין נובמבר לאפריל היא המומלצת ביותר, כאשר מזג האוויר הוא הנעים ביותר וכמות הגשם היא מינימלית.

בגואטמלה המטבע הוא הקצאל, ובמקסיקו הפסו המקסיקני.

ייתכן שיידרש חיסון לחום הטרופי. תבדוק עם המשרד לבריאות המקומי או מנהל הטיול.

בשתי המדינות השפה הראשית היא ספרדית, אך במקסיקו סיטי ובמקומות תיירותיים רבים אפשר למצוא דוברי אנגלית.

לא, אזרחי ישראל אינם זקוקים לויזה לגואטמלה או למקסיקו לשהייה של עד 90 ימים.

מומלץ לבחור ביטוח נסיעות שמכסה סיוע רפואי בחו"ל, הוצאות רפואיות, הוצאות חירום, ואיבוד או גניבת מזוודות.

מגוון היעדים שלנו

אירופה, אסיה התיכונה והקווקז
דרום אמריקה
טיולים בארץ
איחוד
האמירויות
מרכז אמריקה
Call Now Button דילוג לתוכן