טיול בעקבות גירוש יהודי ספרד

תוכן עניינים

בטיול של פעם בחיים, אנו מציעים לכם להצטרף אלינו למסע מרתק ומעמיק של טיול בעקבות גירוש יהודי ספרד. הטיול המאורגן שלנו מזמין אתכם לחוות מחדש את ההיסטוריה הסוערת של יהודי ספרד, לראות את המקומות בהם חיו, פעלו, ולבסוף גורשו ממולדתם. אנו מבטיחים לכם חוויה עמוקה ומרגשת, המשלבת בין היסטוריה לתרבות, ומקנה הבנה עמוקה יותר של המורשת היהודית-ספרדית.

ביקור היסטורי

טיול בעקבות גירוש יהודי ספרד מתחיל בגרנדה, עיר שהייתה אחת המרכזים החשובים של היהדות בספרד לפני הגירוש. בגרנדה, נבקר באלבייסין, הרובע היהודי העתיק, שם נוכל לראות את שרידי הבתים והבתי כנסת שבהם חיו יהודים לפני מאות שנים. נמשיך לפלאסיו דה לוס אוליבוס, הבית ששימש את המשפחה היהודית המובילה דה לוס אוליבוס, ששיחקה תפקיד מרכזי בחיי הקהילה היהודית.

משם, נעבור לקורדובה, שם נבקר בבית הכנסת של קורדובה, אחד מבתי הכנסת היחידים שנותרו בספרד מהתקופה המדייבלית. בית הכנסת הזה, שהוא מוזיאון כיום, מציג את האדריכלות והאומנות היהודית-ספרדית ומהווה עדות לעושר התרבותי שהייתה לקהילה זו.

למידה דרך השטח

בסביליה, העיר שבה נערך הגירוש הגדול של יהודי ספרד ב-1492, נצא לסיור ברובע יהודה, שהוא הרובע היהודי העתיק של העיר. נלמד על חיי הקהילה היהודית ועל האירועים שהובילו לגירוש. נבקר גם בכיכר דה לה קונסטיטוסיון, שם נערך הפרקליטוס הגדול של האינקוויזיציה.

הסיור ימשיך לטולדו, עיר ששימשה כמרכז רוחני ותרבותי חשוב ליהודים בספרד. נבקר בבית הכנסת של אל טרנזיטו, שנבנה במאה ה-14 והוא אחד הדוגמאות המרשימות ביותר לאדריכלות יהודית-ספרדית. בית הכנסת זה מאופיין בתקרת העץ המפוארת ובקישוטים המרהיבים שעל הקירות, שכוללים ציטוטים מהתנ"ך ועיטורים יהודיים.

הטיול שלנו מסתיים בברצלונה, שם נבקר במוזיאון היהודי ונלמד על ההשפעה שהייתה ליהודים על התרבות וההיסטוריה של העיר. נצא לסיור ברובע היהודי, ונגלה את המורשת שעדיין נשמרת בפינות הקטנות ובסיפורים של אותה תקופה.

הצטרפות לטיול בעקבות גירוש יהודי ספרד היא הזדמנות ייחודית לחוות מחדש את ההיסטוריה, לטעום מהמורשת התרבותית העשירה, ולהבין עמוק יותר את הסיפורים האישיים והקהילתיים שמאחורי האירועים הגדולים בהיסטוריה.

אל תחמיצו את ההזדמנות לצאת למסע שמשלב לימוד, חוויה והרפתקה. המקומות מוגבלים, וכל יום שעובר הוא יום פחות של הכנה לטיול שלא תשכחו. צרו עמנו קשר כדי להירשם עוד היום.

מגוון היעדים שלנו

אירופה, אסיה התיכונה והקווקז
דרום אמריקה
טיולים בארץ
איחוד
האמירויות
מרכז אמריקה
Call Now Button דילוג לתוכן