טיול למרסבא

תוכן עניינים

מרסבא הוא אחד היעדים המרשימים במדבר יהודה, עם חוויה המשלבת תרבות, היסטוריה ונופים מהפנטים. בעת חציית המסלול המוביל אל המנזר, הנוף של המדבר מזכיר את הזמן הנפלא שבו הנזירים הראשונים בחרו באזור זה כביתם. לצד הטבע המרשים והתרבות המיוחדת, מרסבא מציעה למבקרים מסלול ייחודי שהופך את הטיול למרסבא לחוויה ומרתקת.

טיול מאורגן למרסבא

האווירה המיוחדת של מרסבא מציעה חוויה המגלה את ההיסטוריה העשירה של המקום: מהימים בהם הקימו הנזירים את המנזר הראשון ועד לימינו, כשהנזירים ממשיכים את מסורתם העתיקה.
מנזר מרסבא, השוכן בלב מדבר יהודה, היה לאורך השנים מקום מקודש ומבודד שבו חיו והתפללו נזירים. המנזר, הבנוי על צוק במדרון נחל קדרון, פועל למעלה מ- 1,500 שנה.

המנזר המוקף חומה שוכן במקום בו התגוררו 5,000 נזירים. הם בחרו באזור זה משום שחיפשו מקום מבודד, אך הם נהרגו על ידי הפרסים שכבשו את המקום. שנים לאחר מכן, הגיע הנזיר הצעיר סבאס ותלמידו, הנזיר אבטימיוס, שיצאו למסעות תענית במדבר יהודה וחלמו להקים מנזר בו הם יוכלו להתפלל בשקט. כעבור זמן, הם הקימו מחדש את המנזר המרשים, באמצעות חומרי הגלם הזמינים במדבר, בתוך ההר. 

במנזר מתגוררים כיום כ-20 נזירים, שמנהלים את חייהם שם ללא חשמל, מים או כל קשר לעולם המודרני החיצוני. הם מקבלים את המים שלהם ממקורות טבעיים ומסתמכים על אור השמש לתאורה במקום השומר על אותנטיות ופשטות.
למרות הגישה המאתגרת למנזר, הנוף המהפנט בדרך והתצפית המרהיבה ממצוק נחל קדרון הופכים את הביקור לחוויה שאי אפשר לשכוח, במיוחד בימי החורף אחרי הגשמים.
אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו לטיול המאורגן למרסבא ולחוות את כל היתרונות במקום המרשים הזה.

טיול מאורגן למרסבא

טיול לילה למרסבא

בכל חורף, ב-17 לדצמבר, מתקיים במנזר מרסבא אירוע ייחודי שאין דומה לו – זיכרון ליום מותו של הקדוש סבאס, המייסד של המנזר. האירוע מושך אליו מבקרים מרחבי הארץ, שבאים לחוות את האווירה המיוחדת, ליהנות מהשקט והשלווה, ולשוב הביתה עם זיכרון שנצבע בצבעים של מסורת, תרבות ורוחניות. כאשר השמש מתחילה לשקוע והחושך עוטף את המדבר, מאות נרות נדלקים על הגבעות של נחל קדרון. האור הזוהר מהנרות משתקף באבני המנזר ויוצר אווירה קסומה. השלווה המוחלטת של המדבר מתגבשת עם הצלילים העצומים של התפילה והשירה המקודשת. אף שהכניסה למנזר עצמו אסורה באותו היום, הזדמנות נדירה זו הופכה את חוויית הצפייה מחוץ למנזר לכזו שאי אפשר לשכוח.

טיולי הג'יפים למנזר מרסבא

טיולי הג'יפים אל המנזר הם הרפתקאה בפני עצמה עם נסיעה מרתקת בדרכים באזור המנזר.
על אף שהדרך אל המנזר איננה פשוטה, הג'יפים מאפשרים לגלות את היופי המרהיב של המדבר, ובעיקר את הנוף המפתיע של המנזר, המובנה בתוך ההר.
במהלך הטיול, ישנה הזדמנות להתוודע לחיי היום- יום של הנזירים ולאתגרים הנובעים מחיים ללא חשמל ומים. החוויה הזו, המשלבת את הטבע הפראי עם ההיסטוריה העתיקה, הופכת את טיולי הג'יפים למנזר מרסבא לחוויה שאין לה שנייה, שכל מטייל לחוות לפחות פעם אחת בחייו.

אין ספק כי טיול למרסבא הוא חוויה שאין כמותה. בין אם אתם מחפשים הרפתקה במדבר, טבע מדהים או תרבות עשירה, מרסבא מציעה את כל אלו. בטיול של פעם בחיים אנו מזמינים אתכם לטיול ייחודי אל מנזר מרסבא. הצטרפו אלינו למסע בקבוצה קטנה בלווי המדריכים המנוסים שלנו שיובילו אתכם לפינות נסתרות באזור ולמפגשים מרתקים. צרו איתנו קשר כבר היום ותגלו את הקסם בטיול למרסבא.

מגוון היעדים שלנו

אירופה, אסיה התיכונה והקווקז
דרום אמריקה
טיולים בארץ
איחוד
האמירויות
מרכז אמריקה
Call Now Button דילוג לתוכן