טיול לע'ג'ר

תוכן עניינים

כפר ע'ג'ר (או רג'ר) השוכן בצפון על גבול ישראל לבנון, הוא כפר מיוחד. לרגלי החרמון ובסמוך לנחל החצבאני, מתגלה כפר עם סיפור מרתק. הכפר הוא היחידי בישראל שתושביו הם מהעדה העלאווית, קבוצה אתנית ודתית באיסלאם שהושפעה מהנצרות ולמרות שמקומו של הכפר הוא על גבול לבנון, התנועה בתוכו חופשית. מיקומו האסטרטגי של הכפר הביא לחששות שבעקבותיהם הוקם מחסום בכניסה אליו. לאחר 22 שנה, בספטמבר 2022, המחסום הוסר והכפר נפתח לציבור הרחב.

במהלך הביקור בכפר רג'ר, תוכלו לחוות את השילוב המיוחד בין המסורת לחידוש. הכפר, אשר זכה לשדרוגים רבים בשנים האחרונות הודות להשקעות בתיירות, הפך ליעד תיירותי שאי אפשר להתעלם ממנו. הנה כמה מקומות בטיול לע'ג'ר שלא תרצו לפספס.

גן השלום

הגן הוא אחת האטרקציות היפות בכפר ובו תוכלו למצוא מגוון פסלים, שכל אחד מהם נועד להעביר מסר או לייצג אלמנט מתוך המסורת העלווית. הפסלים בגן השלום אינם רק פיסת אמנות, אלא הם בעלי משמעות עמוקה, שמטרתם להזכיר ולשמר את המסורת התרבותית של הכפר. הביקור בגן מציע למבקרים את ההזדמנות להתחבר לרוח המקום, להבין את ההיסטוריה והמורשת של התושבים ולהרגיש את הגאווה המקומית במורשת העלווית.

טיילת החצבני

טיילת החצבני ממוקמת באזור מרשים הצופה לנחל הוואזני, הזורם בשטח הלבנוני. אף על פי שהגישה לנחל עצמו איננה אפשרית, הנוף והחוויה שהטיילת מציעה הם יוצאי דופן.
המיקום הייחודי של טיילת החצבני מציע למבקרים תצפית עוצרת נשימה של הנחל באזור הגבול, ומאפשרת להתרשם מהטבע הפראי של האזור. 

כיכר אליאס

בכפר ישנה מזרקת מים עם פסל מהודר של פרש הרוכב על סוס לצד אריה בתפארתו המלאה. זוהי כיכר אליאס, שבה משתלבים המים והאמנות בהרמוניה מושלמת. לא רחוק משם, תמצאו גנים מטופחים בהם פרחים צבעוניים ומרהיבים מצליחים לגרום לכל מי שמביט בהם להתפעל מהיופי. גם בפינות שונות של הכפר תוכלו למצוא פסלים אמנותיים, ביניהם גם דמויות מהמסורת העלווית.

מרכז מבקרים ותיירות

בעקבות הפתיחה של כפר ע'ג'ר לתיירים, הקים הכפר מרכז מבקרים ותיירות חדשני ומתקדם, שנגיש לכולם במשך 24 שעות ביממה. המרכז מציע פעילויות, אטרקציות וסיורים מגוונים בכפר ובאזור הסמוך. תוכלו לחוות סיורים רגליים וטעימות במגוון מקומות בכפר או להכיר את התרבות המקומית באמצעות מפגשים, דיונים ושיחות מרתקות. המרכז מציע גם סדנאות מגוונות ולסיום היום, תוכלו להתענג בדוכן המרקים במצפה ע'ג'ר, ולגלות את הנוף המרהיב דרך הטלסקופ שבמצפה.

טעמים מקומיים: איפה אפשר לאכול בכפר ר'ג'ר?

מסעדת "בלו ליין" מזמינה את המבקרים לארוחה עשירה בטעמים אותנטיים לבנוניים-סוריים והפטאייר הטעים הוא רק דוגמא אחת לכך. משם כדאי להמשיך אל הקינוחים בקונדיטוריה המקומית של אחמד ח'טיב, המציעה את הסיום המתוק והמושלם.
במהלך ביקורכם בכפר, אל תחמיצו את ההזדמנות להתרשם מסודות הגבינה המקומית בחוותה של מונה

מגוון היעדים שלנו

אירופה, אסיה התיכונה והקווקז
דרום אמריקה
טיולים בארץ
איחוד
האמירויות
מרכז אמריקה
Call Now Button דילוג לתוכן