טיול מאורגן לארגנטינה

תוכן עניינים

טיול מאורגן לארגנטינה, מדינה בעלת שטח אדיר (קרוב ל-3 מיליון קמ"ר), הינו כמו חבית ללא תחתית. ניתן להיות כאן שבועות ועדיין לא להגיע לכל המקומות המעניינים והראויים. אך היות שבכל זאת צריך לבחור את הטוב ביותר ולהתאימו ללוחות הזמנים, מוצגים כאן האתרים הנחשבים לאיכותיים והמושכים ביותר בארגנטינה.
בואנוס איירס נותנת שילוב נהדר בין הקסם של אמריקה הלטינית לתחושה של אירופה הקלאסית; באיזור פטגוניה ניתן למצוא נופים עצמתיים של קרחונים, אגמים, לגונות וטרקים ללא סוף- בעיקר באיזור העיר ברילוצ'ה ובעיירה אל קלאפטה (פריטו מורנו- הקרחון המתנפץ, אל צ'אלטן ועוד); במקומות אחרים ניתן לפגוש מדבריות עם נופים הלקוחים מכוכב אחר, ריקוד הטנגו, סיפורה של הקהילה היהודית ואיך כמעט קמה כאן מדינת ישראל ועוד.


רוב המטיילים בוחרים באפשרות המשולבת הכוללת טיול מאורגן לארגנטינה וצ'ילה, ועל כן ההמלצות הבאות כוללות גם נקודות קישור בין שתי המדינות.

בתמונה למעלה: פריטו מורנו- הקרחון המתנפץ, דרום פטגוניה

אטרקציות המרכזיות מטיילים בטיול מאורגן לארגנטינה וצ'ילה.

בואנוס איירס

בירתה של ארגנטינה מהווה את שער הכניסה העיקרי למבקשים לבקר בקונוס הדרומי של דרום אמריקה. טיול מאורגן לארגנטינה יספק לפחות יומיים של ביקור בבואנוס איירס, תוך שהוא ישלב בין שכונות בוקה וסאן תלמו- השכונות הצבעוניות של המהגרים ופועלי הנמל, שם ניתן להנות ממופעי רחוב של טנגו, בתים צבעוניים ואווירה תוססת. ברשימת אתרי החובה תמצאו גם את כיכר ה-25 במאי, שם התקיימו הפגנות האימהות בדרישתן לקבל מידע על בניהן ובנותיהן שנעלמו במהלך שנות ה-70 וה-80 של המאה ה-20, ושם גם נמצא "הבית הוורוד"- ארמון הנשיאות המפורסם של ארגנטינה; שדרות ה-9.7 רחבות הידיים עם האובליסק אשר במרכזן; בית הקברות ריקולטה שם קבורים גדולי האומה של ארגנטינה, כולל אוויטה פרון; בניין השגרירות הישראלית ובניין הקהילה היהודית- AMIA, שם התרחשו פיגועים בשנות ה-90; וכמובן- שווה להקדיש זמן לפארקים רחבי הידיים המנקדים את בואנוס איירס.

אנטרה ריוס

מצפון מערב לבואנוס איירס, בפרובינציית אנטרה ריוס, ניתן למצוא את שרידיהם של כפרים ועיירות אשר הוקמו בסוף המאה ה-19 ע"י הפילנתרופ היהודי- הברון הירש, במטרה להקים בית ליהודי אירופה הנרדפים, ואולי גם להקים שם בית לאומי ליהודים. ואכן, עשרות אלפי יהודים נהרו לארגנטינה באותה התקופה ומצאו שם בסיס יחסית נוח להתחיל חיים חדשים.
הברון הירש היה מאד מיודד עם הרצל, אך לאחר שנפטר הראשון, תכניתו ירדה לטימיון, ולצערינו על בסיס אותם יהודים שהיגרו לארגנטינה, קם אחד מארגוני הסרסורות הגדולים בעולם- צבי מגדל, אשר ניצל את מצוקתן של יהודיות צעירות באירופה והכניסן למעגל הזנות בכפיה. מומלץ לקרוא את ספרו של אילן שיינפלד- "מעשה בטבעת" הדן לעומק בסיפור עלום זה.

צפון פטגוניה- ברילוצ'ה ואיזור האגמים

במרחק של מספר שעות טיסה לכיוון דרום מערב נמצאת העיירה ברילוצ'ה, המתאפיינת במיקום נהדר, בלב הנוף הנהדר של צפון פטגוניה, רחובות נעימים, מסעדות טובות, ומהווה את שער הכניסה לדרום העמוק של פטגוניה, כמו גם לצ'ילה השכנה.
ביקור בעיירה יכלול בדרך כלל עליה ברכבל לתצפית נהדרת מהר קמפנריו על האגמים שמסביב, ביקור בקרחון השחור (אשר השחיר כתוצאה מהפעילות הגעשית שבסביבה), ויכול להמשיך בחציית האגמים הקרחוניים בסדרה של מעבורות עד למעבר הגבול עם צ'ילה.
מומלץ גם לבקר באחת מחנויות השוקולד שבעיירה, וכמובן, במסעדת הבשרים של דון אלברטו, שכל מוצ'ילר שמגיע לסביבה לא מפספס.
טיפ קטן: ברילוצ'ה והסביבה הינם יפים מאד וכנראה שכל מי שיגיע לשם מאד יהנה. יחד עם זאת, אם זמנכם דוחק אז אפשר לדלג על החלק הזה של הטיול, למקומות יותר עוצמתיים, כפי שניצן למצוא בדרום פטגוניה.

בתמונה למעלה: איזור ברילוצ'ה, צפון פטגוניה

דרום פטגוניה- אל קלאפטה, אל צ'אלטן, פריטו מורנו (הקרחון המתנפץ), שיט קרחונים

אחד המקומות היפים ביותר בדרום אמריקה נמצאים באל קלאפטה, עיירה הנמצאת מספר שעות טיסה דרום מערבה מבואנוס איירס (ניתן להגיע אליה בטיסה גם מברילוצ'ה), המהווה את המוקד ממנו ניתן לצאת לכמה מן הסיורים המפעימים ביותר ביבשת.

  • פריטו מורנו – הקרחון המתנפץ: במרחק של כ-45 דקות נסיעה מאל קלאפטה ניצב קרחון אדיר אשר חלקים ממנו נוטים לקרוס ברעש אדיר, בעוד המטיילים פוסעים על הטיילת הנעימה והבטוחה, מאזינים וצופים בפלא הטבע הזה. אל דאגה. בתקופת החורף הקרחון "מחזיר" לעצמו את המסה הקרחונית שאיבד במהלך הקיץ ובשנים האחרונות מצבו מוגדר כיציב.
  • אל צ'אלטן – במרחק 3 נסיעה צפונה ניתן להגיע לפארק הלאומי אל צ'אלטן, שם ניתן לשהות מספר ימים ולהנות מטרקים העוברים בין נופים פנטסטיים הכוללים מגדלי גרניט עצומים מעל לגונות קרחוניות, נהר בעל מים תכולים חלביים, ועוד.
  •  שיט באגם ארחנטינו – האגם הגדול ביותר בארגנטינה אשר לתוכו גולשים מספר קרחונים, וביניהם ניתן לשייט עם סירה גדולה ומרווחת, ולהנות מהנוף המעניק תחושה של סוף העולם.

טיפ: איזור אל קלאפטה הוא אתר חובה לרוצים להכיר את פטגוניה, וממנו ניתן לחצות את הגבול לצ'ילה ולהגיע תוך כ-4-5 שעות לשמורת טבע יפהפיה נוספת בשם טורס דל פיינה, מה שייצור שילוב מושלם בטיול שלכם.

אושוואיה

בקצה הדרומי ביותר של ארגנטינה, בארץ האש, שוכנת אושוואיה, ממנה ניתן לצאת לשיט קרחונים, והיא גם מהווה את הבסיס ליציאה לשיט לכיוון איי פוקלנד, ג'ורג'יה הדרומית ,וכמובן- אנטרקטיקה. רוב המגיעים במסגרת טיול מאורגן לארגנטינה כנראה לא יספיקו להגיע לשם מפאת קוצר הזמן, אך אם יש לכם זמן בהחלט להגיע גם אליה.

צפון ארגנטינה

אחד האיזורים הפחות מוכרים למטיילים הקלאסיים לארגנטינה, אך אחד היפים ביותר במדינה, נמצא בצפון ארגנטינה. במחוז מנדוסה ניתן להנות מכרמי ענבים מאופק ועד סף; באיזור סאלטה וחוחוי ניתן לצאת למסע מרהיב ברכבת העננים, לבקר בכפרים קטנים שהזמן עצר בהם מלכת, להנות מנופים מרהיבים שעוצבו על ידי הרוח, המים וכוחות הבליה השונים אשר יצרו צורות כמעט בלתי הגיוניות בסלעים, וכמובן, גולת הכותרת- הר שבעת הצבעים, שנראה כאילו נלקח הישר מהאגדות.
מומלץ להקדיש לאיזור הזה לפחות 4 ימים, אך כמובן שאם זמנכם בידיכם, שווה להשאר עוד כמה ימים באיזורים הללו.

מפלי האיגואסו

אחד מהמפלים המרשימים בעולם נמצאים במשולש הגבולות של ארגנטינה- ברזל- פרגוואי. הביקור בהם מתבצע בדרך כלל הן מהצד הארגנטינאי והן מהצד הברזילאי, כאשר מכל צד רואים את דווקא את הצד של המדינה השכנה, ומומלץ לבקר במקום מרשים זה.
טיפ: בצד הברזילאי ניתן לבקר גם בפארק ציפורים מקסים הנמצא סמוך למפלים, וניתן גם לשלב ביקור בסכר האדיר אשר סוכר את הנהר (סכר איטאייפו)  וממנו מפיקים כמויות אדירות של חשמל המזין הן את ברזיל והן את פרגוואי.

מחפשים המלצות לתכנון טיול מאורגן לניקרגואה? >>

בתמונה למעלה: מפלי האיגואסו- אחד משבעת פלאי עולם של הטבע, צפון ארגנטינה

חצי האי ואלדז

אם טסים דרומה מבואנוס איירס ניתן להגיע לחצי האי ואלדז, אשר מפורסם בבעלי החיים הימיים אשר ניתן לראות בו, בדגש על פינגווינים ולווייתנים. לחובבי הז'אנר.

לסיכום

טיול מאורגן לארגנטינה מציע אפשרויות רבות מספור אך הוא דורש הכרות מעולה עם האתרים ועם המרחקים ביניהם. ישנם דברים רבים אשר מטיילים לא לוקחים בחשבון בתכנון טיול לארגנטינה, ולכן כדאי להכיר את המשמעויות העמוקות יותר של הדברים. היות שמדובר ביעד רחוק יחסית, הדורש זמן, מאמץ והוצאות כספיות, רבים מעדיפים לשלב מדינות נוספות בנסיעה, וזה דבר שבהחלט כדאי לקחת בחשבון.
במקרה כזה, טיול מאורגן לארגנטינה וצ'ילה, או טיול מאורגן לארגנטינה, צ'ילה וברזיל, עשויים להיות שילוב מנצח.

הצעות למסלולי טיול מאורגן לארגנטינה והצעות למסלולי טיול מאורגן לארגנטינה וצ'ילה

טיול מאורגן לארגנטינה- המסלול הקלאסי (כ-12 ימים)

(ליד כל יעד מצויינת בסוגריים כמות הימים הממוצעת הנדרשת לשהיה במקום, הכוללת את ההגעה+ השהיה בכל מקום)

בואנוס איירס (2-3); טיסה פנימית לחצי האי ואלדז (2); טיסה פנימית לבואנוס איירס ומשם לברילוצ'ה (2); טיסה פנימית לאל קלאפטה (2-3); טיסה פנימית לבואנוס איירס (1); טיסה פנימית לאיגואסו (1-2); טיסה פנימית לבואנוס איירס ומשם הביתה.
– ניתן לשלב גם ביקור בצפון ארגנטינה בתוספת של עוד 4-6 ימים.

טיול מאורגן לארגנטינה וצ'ילה- המסלול הקלאסי (כ-14 ימים)

בואנוס איירס (2-3); טיסה פנימית לברילוצ'ה (2); חציית איזור האגמים ומעבר לצ'ילה, הגעה לפוארטו ואראס (2); טיסה פנימית לפוארטו מונט (1); ביקור בשמורת טורס דל פיינה; מעבר הגבול לארגנטינה והגעה לעיירה אל קלאפטה (2-3); טיסה פנימית לבואנוס איירס (1); טיסה פנימית לאיגואסו (1-2); טיסה פנימית לבואנוס איירס ומשם הביתה.

  • ניתן לשלב גם ביקור בצפון ארגנטינה בתוספת של עוד 4-6 ימים.
  • ניתן לשלב גם ביקור במדבר אטקאמה בתוספת של עוד 3 ימים.

מגוון היעדים שלנו

אירופה, אסיה התיכונה והקווקז
דרום אמריקה
טיולים בארץ
איחוד
האמירויות
מרכז אמריקה
Call Now Button דילוג לתוכן