טיול מאורגן לצ'ילה

תוכן עניינים

צ'ילה הינה מדינה אשר נחשבת על ידי רבים כאחת היפות בעולם בזכות נופיה המגוונים- החל מהקרחונים והאגמים של דרום המדינה, שמורת טורס דל פיינה המפורסמת, וכלה במדבריות של סאן פדרו דה אטקאמה בצפון המדינה. הדגש כאן הינו על נופים וטבע. רוב המטיילים בוחרים באפשרות המשולבת הכוללת טיול מאורגן לצ'ילה וארגנטינה, ועל כן ההמלצות הבאות כוללות גם נקודות קישור בין שתי המדינות.
להלן פירוט האטרקציות המרכזיות למטיילים והאתרים המרכזיים בהם מומלץ לבקר בטיול מאורגן לצ'ילה וארגנטינה.

 סנטיאגו דה צ'ילה

עיר הבירה של צ'ילה הינה רגועה יותר ביחס לבירות אחרות ביבשת דוגמת בואנוס איירס, בוגוטה, או לה פז. וזה גם סוד הקסם שלה. אווירה נעימה ואף רומנטית עוטפת את המטיילים ברחובותיה הנקיים של העיר, והיא מהווה גם נקודת מעבר נוחה לחלקיה המרוחקים של המדינה- בצפון או בדרום.

שמורת טורס דל פיינה

טורס דל פיינה נחשבת לאחת השמורות היפות ביותר ביבשת, וזאת בזכות האגמים הקרחוניים, הנהרות החוצים אותה, מגדלי הגרניט המפורסמים המזדקרים אל עבר השמיים הכחולים (מכאן גם מקור שם השמורה שפירושה, בשפה המקומית: "המגדלים של הכחול") והפסגות המושלגות.

טיפ!: ניתן לחסוך כסף ולישון בעיר הסמוכה – פוארטו נטאלס אך ההמלצה היא לישון דווקא באחד המלונות/ לודג'ים אשר בתוך השמורה. שווה כל פסו.

מכאן ניתן לחצות את הגבול לארגנטינה ולהמשיך לכיוון אל קלאפטה, אגם ארחנטינו ושיט הקרחונים, הקרחון המתנפץ- פריטו מורנו ועוד.

טורס דל פיינה, דרום פטגוניה, טיול מאורגן לצ'ילה

סאן פדרו דה אטקאמה

אחד האיזורים המרוחקים ביותר במדינה ובוודאי שגם אחד היפים שבהם הינו מדבר אטקאמה- המדבר היבש ביותר בעולם. העיר המרכזית בו הינה סאן פדרו דה אטקאמה, ממנה ניתן לצאת לסיורי כוכב יומיים הכוללים ביקור בשדה גייזרים, עמק המות, עמק הירח, לגונות מפתיעות ונוף שנראה כאילו נלקח ממאדים.
טיפ: רוב המגיעים במסגרת טיול מאורגן לצ'ילה לא מגיעים לאיזור הזה, אך אם תוכלו להאריך שהייתכם באופן עצמאי בכדי לבקר כאן, זו תהיה אחת המתנות היותר מיוחדות שתוכלו להעניק לעצמכם.

פוקון והר הגעש ויאריקה

פוקון הינה עיירה המשמשת תרמילאים כנקודת מוצא לטרקים, ובעיקר להר הגעש ויאריקה המתנשא מעליה. בדרך כלל טיול מאורגן לצ'ילה וארגנטינה לא יגיע לשם מפאת המרחק מנקודות עניין אחרות.

פונטה ארנאס

העיר הגדולה הדרומית ביותר של צ'ילה נמצאת בדרום העמוק של פטגוניה, וממנה ניתן לצאת הן לשיט לאי מגדלנה, שם נמצאת קהילה גדולה של פינגווינים, כמו גם לצאת צפונה לכיוונה של שמורת הטבע טורס דל פיינה.

פינגווין, האי מגדלנה, דרום פטגוניה, צ'ילה

פוארטו ואראס

עיירה חמודה זו נמצאת למרגלותיו של הר הגעש אוסורנו- הר חרוטי מושלם עם פסגה מושלגת שניתן להגיע לכיוונה בעזרת רכבל (אם מזג האוויר מאפשר). זו גם נקודת ההתחלה (או הסיום- אם הגעתם לכאן מארגנטינה) לחציית איזור האגמים במעבורת והגעה לצד הארגנטינאי ואיזור ברילוצ'ה.

לסיכום

טיול מאורגן לצ'ילה יתמקד בעיקר בנופים, כנראה מהמרהיבים ביותר הקיימים על פני כדור הארץ. אך היות שהמדינה מתאפיינת בגיאוגרפיה המחייבת מעברים ומרחקים גדולים בין נקודות העניין השונות, יש צורך בטיסות פנימיות ממקום למקום. זה יהיה יותר יקר מאשר נסיעות בכבישים, אך הרבה יותר חסכוני בזמן.

טיול מאורגן לצ'ילה – המסלול הקלאסי (כ-9 ימים)

(ליד כל יעד מצויינת בסוגריים כמות הימים הממוצעת הנדרשת לשהיה במקום, הכוללת את ההגעה+ השהיה בכל מקום)

סנטיאגו דה צ'ילה (2); טיסה פנימית לסאן פדרו (3-4); טיסה פנימית לעיר הבירה סנטיאגו דה צ'ילה ומשם המשך בטיסה לפונטה ארנאס (1); ביקור בשמורת טורס דל פיינה (2-3); טיסה לסנטיאגו דה צ'ילה ומשם הביתה (1).
טיול מאורגן לצ'ילה וארגנטינה – המסלול הקלאסי (כ-14 ימים)
בואנוס איירס (2-3); טיסה פנימית לברילוצ'ה (2); חציית איזור האגמים ומעבר לצ'ילה, הגעה לפוארטו ואראס (2); טיסה פנימית לפוארטו מונט (1); ביקור בשמורת טורס דל פיינה; מעבר הגבול לארגנטינה והגעה לעיירה אל קלאפטה (2-3); טיסה פנימית לבואנוס איירס (1); טיסה פנימית לאיגואסו (1-2); טיסה פנימית לבואנוס איירס ומשם הביתה.
– ניתן לשלב גם ביקור בצפון ארגנטינה בתוספת של עוד 4-6 ימים.
– ניתן לשלב גם ביקור במדבר אטקאמה בתוספת של עוד 3 ימים.

מתכננים טיול לניקרגואה? לחצו על הקישור>>

מגוון היעדים שלנו

אירופה, אסיה התיכונה והקווקז
דרום אמריקה
טיולים בארץ
איחוד
האמירויות
מרכז אמריקה
Call Now Button דילוג לתוכן