קירגיזסטאן

תוכן עניינים

האוכלוסייה במדינות מרכז אסיה מורכבת מהרבה קבוצות אתניות ועמים שונים שעברו באזורים העצומים האלה, שנמתחים בין מונגוליה לטורקיה ואיראן. במשך מאות בשנים, שבטים נוודים נדדו בערבות של האזור, עד שהתיישבו והקימו יישובים קבועים. המדינה ששומרת בצורה הכי טובה ויפה על אותה תרבות נוודית עתיקה היא קירגיזסטן.

קבוצות אתניות רבות, כמו הסקיתים, המסגטים, הסרמטים והאלאנים, הגיעו לאזור החל מהאלף הראשון לפני הספירה בגלי הגירה שונים. במאות הראשונות לספירה, החלו להגיע שבטים טורקיים כמו האועזים, הקרלוקים והטורקמנים, שהביאו איתם את התרבות והשפה הטורקית. במאה ה-13, כבש ג'נגיס חאן עם המונגולים את האזור והקים שם אימפריה מונגולית. אחרי שהאימפריה התפרקה במאה ה-14, התהוו באזור ח'אנויות טורקיות ומונגוליות.

במשך מאות בשנים, שבטים נוודים נדדו בערבות של האזור, עד שהשתקעו והקימו מדינות מודרניות. קירגיזסטן היא המדינה ששומרת בצורה הכי טובה ויפה על תרבות הנוודים הקדומה. שם עדיין נהוגים מנהגים ואורח חיים מסורתי של הנוודים שחיו בעבר. עם זאת, גם במדינות כמו קזחסטן, אוזבקיסטן וטורקמניסטן יש השפעה חזקה של תרבות הנוודים שאפיינה את האזור בעבר.

קרדיט: גיל סדגת

 

קרדיט: גיל סדגת

קירגיזסטן נחשבת לאחת הארצות הכי יפות בכדור הארץ, ולמזלנו גם אחת הפחות מוכרות ומתויירות. טיול לקירגיזסטן שם דגש על נופים פראיים ומדהימים של אגמים בצבע טורקיז בהיר והרים מכוסי שלג לבן, על תרבות של שבטים נוודים שרועים צאן, צדים בעזרת עיטים חדי עין, גרים באוהלי יורטה ונודדים במרחבים אינסופיים ופתוחים. מומלץ מאוד לחובבי נופים אקזוטיים ותרבות ייחודית ומעניינת.

 

קרדיט: גיל סדגת

 

קרדיט: גיל סדגת

 

קרדיט: גיל סדגת

 

מגוון היעדים שלנו

אירופה, אסיה התיכונה והקווקז
דרום אמריקה
טיולים בארץ
איחוד
האמירויות
מרכז אמריקה
Call Now Button דילוג לתוכן