טיול מאורגן לדרום אמריקה

תוכן עניינים

דרום אמריקה הינה גן עדן למטייל, וטיול מאורגן לדרום אמריקה הינו חוויה של פעם בחיים. לא בכדי מושך יעד זה כל שנה אלפי מטיילים ישראלים, צעירים ומבוגרים, כמו גם מטיילים מכל רחבי העולם, ולא בכדי דרום היבשת נחשב ליעד לאנשים יוצאי דופן. אנשים שמחפשים יותר. בתחתית עמוד זה תמצאו מידע, מסלולים וטיפים על טיולים מאורגנים לדרום אמריקה.

מה סוד הקסם של דרום אמריקה?

כנראה שהסיבה העיקרית לכך כי טיול לבוליביה, ארגנטינה, ברזיל או צ'ילה  נחשב לכל כך אטרקטיבי, נעוצה במגוון האדיר של יבשת מופלאה זו, אשר מקנה חוויה עשירה, ומאפשר לכל אחד ואחת למצוא את מה שאהוב עליה ועליה.

הנוף האנושי

טיול מאורגן לדרום אמריקה הינו קודם כל חוויה אנושית מרתקת! כ-400 מיליון תושבים, הפרושים על פני 13 מדינות ומהווים כור היתוך אנושי אדיר בין התרבות הלבנה שמקורה באירופה, לתרבות השחורה שמקורה באפריקה, לתרבות המקורית, הילידית האינדיאנית. טיול ביבשת הינו הזדמנות נפלאה להכיר את שלוש התרבויות הללו: ביחד וכל אחת לחוד, על שלל מאפייניהן השונים (אוכל, דתות, טקסים ומנהגים).

במהלך הטיול ניתן לחגוג בקרנבלים ובפסטיבלים שונים כגון: הקרנבל בברזיל, פסטיבל הפרחים בקולומביה, קרנבל השטן בבוליביה, פסטיבל לאל השמש בפרו ועוד. ואם כבר בחגיגות עסקינן, כדאי להזכיר גם כי בטיול מאורגן לדרום אמריקה יפגוש המטייל מגוון מוסיקלי רחב החל מן הטנגו הארגנטינאי, הסמבה והלמבדה בברזיל, הסלסה בקולומביה, ועוד עשרות ז'אנרים מוסיקליים פולקלוריסטים בכל מדינה ומדינה.

ולסיום החלק הזה, אולי כדאי גם להזכיר כי בעיני רבים, במהלך הטיול תקבלו הזדמנות לראות (ואולי אף לפגוש…) את הנשים היפות בעולם 🙂

מגוון גיאוגרפי, אקולוגי, וגיאולוגי

טיול בדרום אמריקה יפגיש את המטייל עם נוף מהמגוונים בעולם: יבשת דרום אמריקה הינה היבשת הרביעים בגודלה בעולם, והיא משתרעת על פני כ-18 מיליון קמ"ר מרובעים המכילים בתוכם מגוון עצום של נופים מכל הסוגים:

במהלך הטיול תיהנו מחופים מסוגים שונים (חופים קאריביים בצפון, חופי האוקיאנוס האטלנטי במזרח וחופי האוקיאנוס השקט במערב), כאשר כל רצועת חוף שכזו מתייחדת במאפיינים שונים.

תוכלו גם לחוות מפגש דרמטי עם רכסי הרים מרשימים, ובראשם הרכס היבשתי הארוך בעולם- רכס הרי האנדים המשתרע על פני כ-8,000 ק"מ, לכל אורך החוף המערבי, בין דרום צ'ילה וארגנטינה ועד צפון קולומביה.

תקבלו גם הזדמנות נהדרת להכיר את יערות הגשם ובראשם יער האמזונאס, אשר שמו נגזר או מן אמונתם התפלה של הכובשים הספרדיים אשר ראו את האינדיאנים וחשבו אותם לאמאזונות- הנשים הלוחמות מן המיתולוגיה היוונית, או משמו המקורי של הנהר בשפה אינדיאנית מקומית ("אמאזונו") אשר פירושו: "המיית ענני מים".

בטיול מאורגן לדרום אמריקה ניתן לפגוש גם תנאי שטח רבים נוספים כגון מדבריות וסוואנות, פסגות מושלגות וקרחונים, נהרות שוצפים ואגמים עצומים, ביצות אדירות מימדים, עמקים פוריים ועוד ועוד ועוד.

מגוון החי והצומח

כפועל יוצא מהמגוון האדיר אשר הזכרנו למעלה, הטיול פותח צוהר לעולם עשיר בצורה בלתי רגילה של חי וצומח, כאשר מגוון וכמות המינים אותם יפגוש המטייל הינה פשוט בלתי נתפסת, וניתן למצוא אותה ביערות הגשם, ברכסי ההרים, במישורים הפתוחים, במדבריות ובאוקיאנוסים.

היסטוריה עשירה במיוחד

טיול מאורגן לדרום אמריקה הינו תענוג צרוף לחובבי ההיסטוריה, וזאת בזכות סיפורה המרתק של יבשת זו, החל מנדידת העמים המונגוליים לפני כ-20,000 שנה, מערבות אסיה, דרך צפון אמריקה ועד לארץ האש בדרומה של יבשת דרום אמריקה. המשך בהתפתחותן של התרבויות האדירות, שהמפורסמת שבהן הינה האינקה בפרו, וכלה במפגש התרבויות שהתחולל לפני כ-500 שנה עם ההתיישבות הקולוניאלית האירופאית ובהמשך הגעתם של שחורי העור מאפריקה.

טיול מאורגן לדרום אמריקה מהווה גם כר נרחב לביקור באתרים ארכיאולוגיים עם סיפורים יוצאי דופן על תרבויות מרתקות כגון המאצ'ו- פיצ'ו וקווי נאסקה בפרו, העיר האבודה בצפון קולומביה ותרבות סאן אגוסטין בדרום קולומביה, מקדש טיוואנאקו בבוליביה ועוד.

אתרים היסטוריים מרתקים נוספים אותם ניתן לפגוש בטיול מאורגן לדרום אמריקה הינן ערים קולוניאליות שמורות היטב, ובראשן קרטחנה שבקולומביה, קוסקו שבפרו ואורו-פרטו שבברזיל (שלוש הערים הללו נחשבות לערים הקולוניאליות השמורות והיפות ביותר בהן ניתן לבקר בטיול בדרום אמריקה).

מגוון אטרקציות

טיול מאורגן לדרום אמריקה מכיל בתוכו אפשרויות רבות לאטרקציות מכל הסוגים, וכל מטייל, בכל גיל, יכול למצוא לעצמו אטרקציה להסחף עימה ולתוכה:

לחובבי ההרפתקאות שבכם, טיול מאורגן לדרום אמריקה מהווה הזדמנות נפלאה לטרקים, כאשר המפורסמים שבהם הינם באיזור ההררי של פרו בהווארז אשר על רכס הרי האנדים, טורס דל פיינה אשר בדרום צ'ילה (ונחשבים על ידי רבים לטרק היפה ביותר שניתן לעשות בטיול בדרום אמריקה), וטרק מאתגר במיוחד יהיה לעיר האבודה בקולומביה.

הרפתקאות מאתגרות נוספות אותן לחוות בטיול בדרום אמריקה הינן כמובן ראפטינג במים סוערים (כמו למשל על מהר האפורימק בפרו), סנפלינג, טיפוס על הרים מושלגים, הליכה על קרחונים בארגנטינה, שיט עם לווייתנים בקולומביה, צלילה בין שוניות אלמוגים מרהיבות ומגוון עצום של דגה בברזיל, סיור באיזור הביצות בגבול שבין ברזיל לבוליביה (פנתנאל), סיורים ביער האמזונאס ועוד.

אלה מכם אשר הינם חובבי מסיבות ובילויים עשויים לרצות להשאר, היות שטיול בדרום אמריקה מהווה הזדמנות לחגיגיות ולמסיבות מכל הסוגים: החל ממסיבות ופסטיבלי סלסה או סמבה סוערים, המשך במסיבות הצעירים במיטב המועדונים עם מוסיקה עדכנית, מסיבות חופים, ועוד שלל אירועים וחגיגות אותן ניתן לפגוש בטיול בדרום אמריקה.

מחפשים מידע נוסף על טיול מאורגן לפרו ובוליביה? לחצו על הקישור

מאמרים נוספים

מגוון היעדים שלנו

אירופה, אסיה התיכונה והקווקז
דרום אמריקה
טיולים בארץ
איחוד
האמירויות
מרכז אמריקה
Call Now Button דילוג לתוכן